Targi motoryzacyjne – Auto Nostalgia 2018

654

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Auto Nostalgia 2018

Auto Nostalgia 2018 – Krótka historia klasyków

Zanim przejdziemy do galerii z targów motoryzacyjnych Auto Nostalgia 2018, wspomnimy krótko o historii klasyków. Nie ma oficjalnej daty, ani imprezy którą można by było uznać za pierwsze oficjalne targi pojazdów zabytkowych. Różne źródła podają, że było to w Stanach Zjednoczonych, inne że w Anglii. Według wielu właśnie u Brytyjczyków największą uwagę przykładało się do starej motoryzacji i starych przedmiotów, którym arystokraci nadawali nową wartość. Podobno już w latach 30-40-tych były organizowane pierwsze  imprezy dla posiadaczy samochodów z XIX w. W latach 50-tych targi oldtimerów zaczęły być coraz bardziej popularne i imprezy pojawiały się w coraz większej ilości krajów europejskich. Duży wpływ na kolekcje miał okres wojenny. Państwa zniszczone przez wojnę miały mniejsze zbiory, a kraje nie naruszone przez wojnę mogły się pochwalić większą ilością klasycznych egzemplarzy.

W Polsce dość późno zaczęto zwracać uwagę, że stare samochody mogą mieć większą wartość. Przez wiele lat samochody były używane po prostu jako „woły robocze”. Słaba dostępność samochodów, długie oczekiwanie na auto powodowało, że dość dobrze prosperował rynek wtórny, więc właściciele samochodów w momencie w którym mogli uzyskać nowe auto chętnie sprzedawali swoje dotychczasowe. W Polsce bardzo długo używano auta nawet z lat 30-tych jako samochody użytkowe. Powodowało to, że te auta z dużymi przebiegami były mocno wysłużone i raczej sprzedawane na złom niż restaurowane pod klasyka. Dopiero w latach 70-tych zaczęto obserwować zainteresowanie kupnem starych samochodów jako kultowych i pojawiało się w Polsce kilku kolekcjonerów, którzy zakładali nawet małe muzea motoryzacji. Z roku na rok trend na posiadanie starych samochodów się rozwijał. Obecnie można powiedzieć, że jest to rynek rozkwitający, coraz więcej osób znajduje zainteresowanie właśnie w starych samochodach, którym chcą dawać drugą młodość i w sezonie letnim dumnie prezentować je na ulicach.

Auto Nostalgia 2018
Auto Nostalgia 2018

Auto Nostalgia 2018

Na PGE Stadionie Narodowym mieliśmy już dużo różnych imprez. Mecze piłkarskie, siatkarskie, koncerty, wyścigi żużlowe, windsurfing to tylko nieliczne wydarzenia, które uświetniają stadion w Warszawie. Tym razem przed stadionem i na trybunach pojawiło się to co lubimy najbardziej – klasyczne samochody i motocykle. Na pewno warto zwrócić uwagę na bardzo dużą liczbę zwiedzających na targach. Ludzie przychodzili całymi rodzinami, a radosne okrzyki dzieci na widok kolejnych modeli bardzo cieszy, ponieważ daje to nadzieję, że pasje przeniesione na kolejne pokolenia spowodują, że rynek klasyków będzie się tylko powiększał. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Zobacz również BMW I – technologia tworzona latami

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia