Jak wybrać felgi do samochodu?

675

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak wybrać felgi do samochodu?

Chcąc zmienić wygląd naszego samochodu, skupiamy się głównie na tuningu optycznym. Prócz zmian mechanicznym czy wewnątrz samochodu, chcemy by nasze auto prezentowało się ładnie i wyróżniało na tle innych. Podstawowym elementem tuningu optycznego są felgi. W pierwszej kolejności powinniśmy właśnie nimi się zająć. Jakie wybrać, stalowe czy aluminiowe? Jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety. Zanim zdecydujesz się na zakup i wymianę felg, warto się chwilę zastanowić i dowiedzieć się na co zwrócić uwagę.

Felgi do samochodu – felgi stalowe

Felgi stalowe są zdecydowanie tańsze od felg aluminiowych. Felgi stalowe są wytrzymalsze, więc, gdy pęknie nam opona, to spokojnie można na nich przejechać jeszcze kilka metrów, bez wyrządzania większych szkód. Felgi stalowe, nie są atrakcyjne pod względem wyglądu i nie ratuje ich nawet zastosowanie kołpaków. Są cięższe od felg aluminiowych, co ma wpływ na elementy zawieszenia samochodu a także na chłodzenie układu hamulcowego, bo gorzej przewodzą ciepło. Warto wspomnieć, że naprawa (wyprostowanie) stalówek jest zdecydowanie tańsza od felg aluminiowych.

Felgi do samochodu

Felgi do samochodu – felgi aluminiowe

Felgi aluminiowe na pierwszy rzut oka widać, że są dużo atrakcyjniejsze od felg stalowych i wyglądają naprawdę fajnie. Tutaj mamy pole do popisu i możemy wybrać jakie tylko chcemy, bo jest duża różnorodność we wzorach. Budowa obręczy sprawia, że jest intensywniejszy przepływ powietrza wokół tarczy i bębnów hamulcowych, dzięki czemu bardziej efektywne jest chłodzenie układu hamulcowego. Aluminiowa odmiana charakteryzuje się sporą plastycznością, np. gdy dojdzie do niewielkiego uderzenia, felga się odkształci, ale nie pęknie, a co za tym idzie będziemy bezpieczniejsi na drodze.

Felgi do samochodu

Felgi do samochodu – aluminiowe czy stalowe

Dla miłośników tuningu myślę, że stalowe felgi będą za mało atrakcyjne i wybiorą te drugie, z tego względu, że z aluminiowych można zrobić takie, jakie się chce. Pamiętajmy jednak, wybierając felgi stalowe czy aluminiowe, kierujmy się dobrymi i sprawdzonymi najlepiej renomowanymi markami, a nie podróbkami, które jak się może okazać nie spełnią swojej roli i krótko nam posłużą.

Przeczytaj również Styl tuningu samochodu – jaki wybrać?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia