Niebezpieczni kierowcy cz.1 – Sztuka parkowania

0
92
Niebezpieczni kierowcy cz.1

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – Sztuka parkowania

Parkowanie samochodu bywa zmorą świeżych kierowców ale nie tylko, doświadczeni kierowcy również mają z tym problem. Jak poprawnie zaparkować samochód? I jakie błędy najczęściej popełniają kierowcy podczas parkowania?

Niebezpieczni kierowcy cz.1

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – poznajmy swój samochód

Wyda się to zbyt oczywiste ale trzeba “wyczuć” samochód, wiemy wtedy gdzie możemy zaparkować, gdzie się zmieścimy i czy nie będziemy mieli problemu z wyjechaniem. Wiemy również kiedy mamy zacząć kręcić kierownicą i wjechać na miejsce bez problemu “na raz”. Częstym problemem jest nietolerancja kierowców, którzy za wszelką cenę chcą zaparkować, nie licząc się z tym, że kierowca sąsiadującego samochodu nie będzie mógł wyjechać a nawet wsiąść do samochodu.

Niebezpieczni kierowcy cz.1

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – patrzmy na znaki

Zatem jak należy parkować? Przede wszystkim trzeba patrzeć na znaki, gdzie wolno a gdzie nie, i w jakim stosunku do krawędzi jezdni można parkować. Jak wiemy różnie to bywa, szczególnie na osiedlach gdzie samochodów jest więcej niż miejsc parkingowych. Wtedy zaczynają się kombinacje, gdzie by tu zaparkować. I zdarza się, że samochody stoją w milimetrowych odstępach, zastawiają się nawzajem. Często dochodzi również do zarysowań na karoserii. W takich sytuacjach warto mieć wideorejestrator, który nagra każde zajście na parkingu.

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – kultura kierowcy

Pamiętajmy o kulturze kierowcy, rozglądajmy się, uważajmy, i parkujmy tak aby nie utrudniać innym kierowcom i nie zajmować dwóch miejsc, co potrafi być mega drażniące.

Przeczytaj również Regulamin konkursu Okiem Wideorejestratora