Niebezpieczni kierowcy cz.1 – Sztuka parkowania

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niebezpieczni kierowcy cz.1

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – Sztuka parkowania

Parkowanie samochodu bywa zmorą świeżych kierowców ale nie tylko, doświadczeni kierowcy również mają z tym problem. Jak poprawnie zaparkować samochód? I jakie błędy najczęściej popełniają kierowcy podczas parkowania?

Niebezpieczni kierowcy cz.1

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – poznajmy swój samochód

Wyda się to zbyt oczywiste ale trzeba „wyczuć” samochód, wiemy wtedy gdzie możemy zaparkować, gdzie się zmieścimy i czy nie będziemy mieli problemu z wyjechaniem. Wiemy również kiedy mamy zacząć kręcić kierownicą i wjechać na miejsce bez problemu „na raz”. Częstym problemem jest nietolerancja kierowców, którzy za wszelką cenę chcą zaparkować, nie licząc się z tym, że kierowca sąsiadującego samochodu nie będzie mógł wyjechać a nawet wsiąść do samochodu.

Niebezpieczni kierowcy cz.1

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – patrzmy na znaki

Zatem jak należy parkować? Przede wszystkim trzeba patrzeć na znaki, gdzie wolno a gdzie nie, i w jakim stosunku do krawędzi jezdni można parkować. Jak wiemy różnie to bywa, szczególnie na osiedlach gdzie samochodów jest więcej niż miejsc parkingowych. Wtedy zaczynają się kombinacje, gdzie by tu zaparkować. I zdarza się, że samochody stoją w milimetrowych odstępach, zastawiają się nawzajem. Często dochodzi również do zarysowań na karoserii. W takich sytuacjach warto mieć wideorejestrator, który nagra każde zajście na parkingu.

Niebezpieczni kierowcy cz.1 – kultura kierowcy

Pamiętajmy o kulturze kierowcy, rozglądajmy się, uważajmy, i parkujmy tak aby nie utrudniać innym kierowcom i nie zajmować dwóch miejsc, co potrafi być mega drażniące.

Przeczytaj również Regulamin konkursu Okiem Wideorejestratora

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia