Niebezpieczni kierowcy cz.3 – Blokowanie skrzyżowań

597

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niebezpieczni kierowcy cz.3 – Blokowanie skrzyżowań

Blokowanie skrzyżowań – jest to jedno z częstych zachowań kierowców, które powodują korki a także frustrację innych uczestników ruchu. Jak zatem poruszać się na skrzyżowaniach?

Niebezpieczni kierowcy cz.3 – zachowaj ostrożność

Poruszanie się na skrzyżowaniu wymaga od kierującego zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony i pojazdowi nadjeżdżającemu z naprzeciwka skręcającemu w lewo – oczywiście jeżeli znaki drogowe nie pokazują inaczej. Pierwszeństwo zawsze ma pojazd szynowy, i nie wolno blokować jego toru jazdy.

Niebezpieczni kierowcy cz.3

Niebezpieczni kierowcy cz.3 – zatłoczone ulice

Problem blokowania skrzyżowań pojawia się najczęściej w dużych miastach, gdzie w godzinach szczytu tworzą się korki. Zmorą większości kierowców przy zatłoczonych ulicach jest wyjazd z drogi podporządkowanej na odcinek, na którym jest sznur samochodów. Jeżeli żaden kierowca, który jedzie drogą z pierwszeństwem nie przepuści tego, który próbuje na tą drogę wjechać, to jego szanse na wydostanie się z tej ulicy są nikłe. I właśnie wtedy te samochody zaczynają wymuszać pierwszeństwo i wjeżdżać na skrzyżowanie. I tutaj warto wspomnieć o kulturze kierowcy, pomagajmy innym kierowcom, nie utrudniajmy im drogi, szanujmy się nawzajem. Zawsze w takich sytuacjach dochodzę do wniosku – jeden w tą czy w tą – co to za różnica, i tak stoję i tak stoję. Miejmy w sobie trochę empatii.

Niebezpieczni kierowcy cz.3 – skrzyżowania z sygnalizacją świetlną

Tutaj zaczyna się największa frustracja kierowców, gdy na zielonym nie można przejechać przez skrzyżowanie. Pamiętaj, jeżeli poruszasz się w sznurze aut staraj się patrzeć przez szyby poprzedzających pojazdów czy czasem nie hamują i ocenić czy aby twój samochód nie zostanie na środku skrzyżowania i czy to na Ciebie nie będą brzydko mówić inni kierowcy na zielonym, którym właśnie zablokowałeś przejazd. Jeżeli jednak nie udało Ci się zjechać ze skrzyżowania, postaraj się jak najbardziej schować by inne samochody mogły Cię ominąć, albo postaraj się zmienić pas jeśli widzisz, że tam bardziej się schowasz.

Niebezpieczni kierowcy cz.3

Pamiętaj również o solidarności, jeśli właśnie zmieniło Ci się światło na zielone a widzisz, że inne samochody próbują zjechać ze skrzyżowania, pozwól im na to, bo te samochody mogą utrudniać przejazd innym kierowcom.

Niebezpieczni kierowcy cz.3 – mandat za zablokowanie skrzyżowania

Zablokowanie skrzyżowania czyli wjechanie i brak możliwości zjechania z niego może skończyć się mandatem w wysokości 300 zł. Blokując skrzyżowanie utrudniasz także pieszym przejście przez pasy na drugą stronę ulicy. Osoby te muszą omijać samochody stojące na pasach, a co za tym idzie jest większa szansa potrącenia takiego człowieka.

Przeczytaj również Niebezpieczni kierowcy cz.2 – Wymuszanie pierwszeństwa

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia