ŠKODA KAMIQ czyli nowy SUV czeskiej marki

3649

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ŠKODA KAMIQ

ŠKODA KAMIQ czyli nowy SUV czeskiej marki

23 kwietnia zaprezentowany został nowy SUV ŠKODY model KAMIQ. Stanowi on uzupełnienie gamy SUV-ów Škody, w której już znajdują się modele KODIAQ i KAROQ. Model KAMIQ po światowej premierze, publicznie zostanie zaprezentowany na międzynarodowych targach motoryzacyjnych „Auto China 2018”, które odbędą się w dniach 25 kwietnia – 4 maja w Pekinie.

ŠKODA KAMIQ – nowy SUV i zupełnie nowy silnik

Škoda KAMIQ ma 4 390 mm długości, 1 781 mm szerokości oraz 1 593 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2 610 mm. KAMIQ napędzany jest zupełnie nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra, który generuje 110 KM. Moc jest przekazywana na koła przez skrzynię automatyczną. Ma charakterystyczny dla SUV-ów Škody grill z podwójnymi, pionowymi żebrami. Linie grilla płynnie przechodzą w obrys krystalicznych przednich świateł, co nadaje przodowi pewny siebie, stylowy wygląd. Głęboko wcięta linia boczna wraz z pięcioramiennymi obręczami kół ze stopów lekkich o średnicy siedemnastu cali buduje dynamiczny charakter całego boku. Tylne światła wysunięto ku narożnikom, przez co tył samochodu sprawia wrażenie masywniejszego i szerszego.

ŠKODA KAMIQ

ŠKODA KAMIQ – multimedia w samochodzie

KAMIQ zwraca także uwagę ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi wewnątrz samochodu. Dzięki podniesionej pozycji ekranu systemu Infotainment, kierowca może sterować wszystkimi funkcjami auta w łatwy i wygodny sposób. Wszystkie elementy deski rozdzielczej są połączone przez chromowaną listwę. W kabinie pojawiają się oryginalne innowacje, uatrakcyjniające jej wygląd m.in. zamontowane pod kątem głośniki oraz ergonomiczne fotele, które gwarantują doskonały komfort.

KAMIQ został również wyposażony w sterowanie głosowe iFLYTEK, opracowane specjalnie dla Škody. Funkcja ta jest tak skonstruowana aby bazować na sztucznej inteligencji tz., że rozumie mowę a nawet się jej uczy.

ŠKODA KAMIQ – zaprezentowana w Pekinie

ŠKODA zaprezentuje model KAMIQ po raz pierwszy publicznie na targach ‘Auto China 2018’ już 25 kwietnia. Nowego miejskiego SUV-a ŠKODY będzie można zobaczyć na stoisku w Hali W4 Chińskiego Międzynarodowego Centrum Wystawienniczego w Pekinie.

Przeczytaj również SKODA VISION E wyznacza przyszłość marki

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia