ŠKODA KAMIQ czyli nowy SUV czeskiej marki

0
3471
ŠKODA KAMIQ

ŠKODA KAMIQ czyli nowy SUV czeskiej marki

23 kwietnia zaprezentowany został nowy SUV ŠKODY model KAMIQ. Stanowi on uzupełnienie gamy SUV-ów Škody, w której już znajdują się modele KODIAQ i KAROQ. Model KAMIQ po światowej premierze, publicznie zostanie zaprezentowany na międzynarodowych targach motoryzacyjnych “Auto China 2018”, które odbędą się w dniach 25 kwietnia – 4 maja w Pekinie.

ŠKODA KAMIQ – nowy SUV i zupełnie nowy silnik

Škoda KAMIQ ma 4 390 mm długości, 1 781 mm szerokości oraz 1 593 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2 610 mm. KAMIQ napędzany jest zupełnie nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra, który generuje 110 KM. Moc jest przekazywana na koła przez skrzynię automatyczną. Ma charakterystyczny dla SUV-ów Škody grill z podwójnymi, pionowymi żebrami. Linie grilla płynnie przechodzą w obrys krystalicznych przednich świateł, co nadaje przodowi pewny siebie, stylowy wygląd. Głęboko wcięta linia boczna wraz z pięcioramiennymi obręczami kół ze stopów lekkich o średnicy siedemnastu cali buduje dynamiczny charakter całego boku. Tylne światła wysunięto ku narożnikom, przez co tył samochodu sprawia wrażenie masywniejszego i szerszego.

ŠKODA KAMIQ

ŠKODA KAMIQ – multimedia w samochodzie

KAMIQ zwraca także uwagę ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi wewnątrz samochodu. Dzięki podniesionej pozycji ekranu systemu Infotainment, kierowca może sterować wszystkimi funkcjami auta w łatwy i wygodny sposób. Wszystkie elementy deski rozdzielczej są połączone przez chromowaną listwę. W kabinie pojawiają się oryginalne innowacje, uatrakcyjniające jej wygląd m.in. zamontowane pod kątem głośniki oraz ergonomiczne fotele, które gwarantują doskonały komfort.

KAMIQ został również wyposażony w sterowanie głosowe iFLYTEK, opracowane specjalnie dla Škody. Funkcja ta jest tak skonstruowana aby bazować na sztucznej inteligencji tz., że rozumie mowę a nawet się jej uczy.

ŠKODA KAMIQ – zaprezentowana w Pekinie

ŠKODA zaprezentuje model KAMIQ po raz pierwszy publicznie na targach ‘Auto China 2018’ już 25 kwietnia. Nowego miejskiego SUV-a ŠKODY będzie można zobaczyć na stoisku w Hali W4 Chińskiego Międzynarodowego Centrum Wystawienniczego w Pekinie.

Przeczytaj również SKODA VISION E wyznacza przyszłość marki