Detailingowe mycie auta. Ochrona czy strata pieniędzy?

2401

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

detailingowe mycie auta

Detailingowe mycie auta. Ochrona czy strata pieniędzy?

Mycie auta wydaje się banalną czynnością, z którą niemal każdy z nas zmierzył się już wielokrotnie. Gąbka, wiadro z wodą i kilka szmatek, ewentualnie wizyta w myjni. Coraz częściej jednak słyszmy, że detailingowe mycie auta jest o wiele lepsze oraz, że warto z niego skorzystać. Czy rzeczywiście tak jest? Czy może jest to kolejny chwyt marketingowy, mający zachęcić nas do skorzystania z droższych usług? Sprawdziliśmy to!

Detailingowe mycie auta – co tak naprawdę oznacza?

detailingowe mycie autaNa samym początku warto wspomnieć, czym tak naprawdę jest auto detailing, lub jak inni mówią „car detailing”. Jest to nic innego jak proces pielęgnacji i ochrony samochodu. Jego nadrzędnym celem jest utrzymanie auta w stanie idealnym, niczym to, które dopiero opuściło salon samochodowy. Mówi się również, że dzięki usługom detailingowym auto może wyglądać dużo lepiej niż w salonie, ponieważ jest np. pozbawione rys fabrycznych czy uszkodzeń, które pojawiły się podczas transportu do salonu. W związku z tym detailingowe mycie auta wydaje się zasadne.

Detailingowe mycie auta – jak przebiega?

detailingowe mycie autaMycie auta w profesjonalnym studio detailingowym może przebiegać na dwa sposoby: możemy skupić się wyłącznie na karoserii lub zdecydować się również na wyczyszczenie wnętrza. Oczywiście od tego, który pakiet wybierzemy, uzależnione będą cena i czas usługi. Największą zaletą tej usługi jest usunięcie dosłownie wszystkich zabrudzeń, jakie się tylko pojawiają (organicznych oraz nieorganicznych). Kolejna zaleta to oczywiście drobiazgowość lub inaczej mówiąc skupianie się na szczegółach. Tutaj nie ma miejsca na pominięcie jakiegoś elementu, niezauważenie brudu czy pośpiech. Wyszkoleni detailerzy wyczyszczą dosłownie każdy szczegół. Co więcej, jeśli wcześniej nakładaliśmy na auto powłoki (np. kwarcową lub ceramiczną) ich działanie zostanie podtrzymane na znacznie dłuższy okres.

Detailingowe mycie auta – dobór właściwych detergentów

detailingowe mycie autaMyjąc samochód samodzielnie lub korzystając z usług myjni, rzadko zastanawiamy się, jakich detergentów używamy. Ważne, żeby powstało trochę piany oraz, aby usunąć brud i kurz. Nigdy jednak nie myślimy o składzie czy skutkach ubocznych z korzystania z danego preparatu. Okazuje się jednak, że różne elementy auta wymagają całkowicie odmiennej pielęgnacji.
Najprostszym przykładem jest szampon samochodowy, który powinien mieć naturalne pH. Dlaczego? Niestety większość produktów do czyszczenia samochodów, które dostępne są w aptekach są zbyt agresywne. Ich stosowanie wiąże się z usunięciem nałożonego wcześniej wosku lub powłoki, a ponadto taki
szampon może przyczyniać się do szybszego niszczenia lakieru. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielny auto detailing to kosmetyki samochodowe warto zakupić w specjalistycznym sklepie, takim jak cargeek.pl.  Doświadczony personel pomoże dobrać odpowiednią chemię, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek.

Detailingowe mycie auta czy wizyta na myjni?

detailingowe mycie autaOczywiście ciężko będzie myć auto w profesjonalnym studio detailingowym za każdym razem. Wizyta na „zwykłej” myjni wysokociśnieniowej jest przecież podstawą do usuwania bieżących zabrudzeń. Bardzo ważne, żeby odwiedzać ją regularnie, ponieważ dzięki temu zapobiegamy uszkodzeniom lakieru spowodowanym przez długotrwałe zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, aby unikać używania szczotek, które udostępniają nam myjnie. Bardzo często są w nich zaplątane kamyczki lub drobinki piasku, które rysują lakier. Samo mycie czy czyszczenie auta na myjni jest jak najbardziej potrzebne i zalecane.

Od czasu do czasu warto zafundować autku odrobinę luksusu i zabrać je do profesjonalnej myjni. Specjaliści ze studia detailingowego zadbają o wyczyszczenie wszystkich elementów oraz zabezpieczą je przed licznymi uszkodzeniami. Ciężko jednak powiedzieć, czy studio detailingowe musimy odwiedzać ran na miesiąc, na tydzień czy może raz na rok.
Wszystko uzależnione jest od tego, jakie mamy potrzeby, jaki mamy budżet oraz jak bardzo zależy nam na perfrkcyjnym wyglądzie auta. My polecamy od czasu do czasu wybrać się na detailingowe mycie auta. Na pewno zauważycie różnicę.

Przeczytaj również:

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w praktyce

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia