Przewożenie psa samochodem – kilka prostych zasad

1028

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

przewożenie psa samochodem

Przewożenie psa samochodem – kilka prostych zasad

W naszych samochodach poza przewożeniem pasażerów i bagażu często przewozimy także zwierzęta. Wokół zagadnienia związanego z transportem czworonogów w samochodzie narosło wiele faktów ale także mitów. Najważniejsze jest to, aby trzymać się kilku podstawowych zasad dzięki którym podróż dla naszego czworonoga nie będzie stresująca, a jednocześnie zachowane zostaną zasady bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka zasad dzięki którym przewożenie psa samochodem nie będzie stresujące zarówno dla psa jak i samego właściciela.

Przewożenie psa samochodem – trzymajmy się kilku zasad

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o komfort naszego pupila. Bardzo ważne jest utrzymanie w samochodzie odpowiedniej temperatury poprzez uchylenie okna bądź użycie klimatyzacji. Nie kierujmy jednak nawiewu bezpośrednio na zwierzę, ponieważ w ten sposób łatwo doprowadzimy do przeziębienia. Nie zapominajmy także o wodzie oraz zapasie jedzenia jeżeli podróż będzie trwała dłużej. Przy długich podróżach istotne jest również to, aby co około 2 – 3 godziny robić przerwy podczas których nasz ulubieniec będzie mógł się wybiegać oraz załatwić potrzeby fizjologiczne.

Przewożenie psa samochodem – nie bójmy się transporterów

Wielu właścicieli czworonogów uważa, że przewożenie zwierzęcia w transporterach lub specjalnych klatkach jest dla niego zbyt stresujące. Tak naprawdę wiele zależy od tego jaką przestrzeń zostawimy dla naszego psa. Jeżeli będzie miał wystarczająco dużo miejsca do poruszania się to i sama podróż nie będzie dla niego stresująca. Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych transporterów, które znajdą idealne zastosowanie w bagażniku. Jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów przewożenia zwierząt, pod warunkiem, że nasz samochód ma nadwozie typu kombi. Oprócz transporterów bagażnik możemy wyposażyć w specjalną klatkę robioną na zamówienie dopasowaną do naszego bagażnika.

Warto także wyposażyć bagażnik w specjalną matę antypoślizgową. Istotne jest również to, aby na czas podróży zabrać ze sobą ulubiony koc bądź zabawkę naszego pupila. Zwierzę od razu poczuje się bezpieczniej, a sama podróż będzie mniej stresująca.

Przewożenie psa samochodem – wykorzystajmy przedział pasażerski

przewożenie psa samochodem
Wykorzystując przedział pasażerski przypnijmy psa pasami bezpieczeństwa za pomocą specjalnej uprzęży

Jeżeli nie posiadamy samochodu z nadwoziem kombi, do transportu zwierzęcia możemy wykorzystać przedział pasażerski. Jednak w takim przypadku, aby podróż minęła bezpiecznie musimy ograniczyć psu ewentualną możliwość przemieszczania się. Możemy to zrobić poprzez zabezpieczenie go pasami bezpieczeństwa, które następnie przypina się do specjalnej uprzęży. Warto w takim przypadku pomyśleć także o zabezpieczeniu foteli specjalnymi pokrowcami, dzięki którym łatwiej pozbędziemy się sierści z samochodu.

Zobacz również: Transport żywych zwierząt – kiedy mandat?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia