Pierwszy elektryczny SUV od BMW

228

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pierwszy elektryczny SUV

Pierwszy elektryczny SUV od BMW

Rozwój elektromobilności u Bawarczyków wre. Elektryczne modele i3 oraz i8 chyba już wszyscy znają. Jednak teraz BMW zapowiada nowego SUV-a, a raczej „SAV-a” który koncepcyjnie odchodzi od swojej elektrycznej rodziny i wygląda… jak zwykła X3 z napędem spalinowym.

Pierwszy elektryczny SUV

Na Targach w Pekinie miała miejsce premiera pierwszego, koncepcyjnego modelu elektrycznej X3. W przeciwieństwie do i-trójki oraz i-ósmeki, które od podstaw tworzone były jako samochody z napędem alternatywnym, X3 nie odbiega stylistycznie od swojego bliźniaka z napędem spalinowym. Już od dawna BMW zapowiadało, że chce aby każdy z ich modeli był dostępny również w wersji elektrycznej.

Pierwszy elektryczny SUV

Pierwszy elektryczny SUV – szał pod maską

Opracowany dla SAV-a silnik elektryczny piątej generacji generuje moc aż 270 KM. Co najważniejsze dla klientów decydujących się na samochody zeroemisyjne, marka zapowiada że iX3 będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu ponad 400 km. Zasobnik energii wyposażony jest w nowy sterownik ładowania i jest przeznaczony do podłączenia do stacji szybkiego ładowania o mocy do 150 kW. W przypadku takiej stacji ładowania akumulator wysokonapięciowy można naładować w ciągu zaledwie 30 minut.

Pierwszy elektryczny SUV

Pierwszy elektryczny SUV – wygląd

Nowy iX3 nie różni się znacznie od swoich poprzedników z powszechnym napędem. Delikatne kosmetyczne poprawki zostały wprowadzone w zderzakach i felgach oraz dodano charakterystyczne, niebieskie wstawki. Dodatkowo, fani BMW zauważą zmiany w przeprojektowanym przednim grillu – jednak na drodze trudno będzie odróżnić czy jest to wersja spalinowa czy elektryczna. A Wam jak się podoba?

Przeczytaj BMW I – technologia tworzona latami

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia