Kuba Wojewódzki i nowe Lamborghini Urus

4880

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowe Lamborghini Urus

Kuba Wojewódzki i nowe Lamborghini Urus. Dziennikarz znów zaskoczył!

Kilka miesięcy temu Kuba Wojewódzki ogłosił w mediach społecznościowych, że chce sprzedać swoje kultowe auto. Niemal od razu rozpoczęły się spekulacje: dlaczego sprzedaje Lamborghini oraz czym teraz będzie jeździł? Fani proponowali Bentleya, nowe BMW a nawet kultowego, polskiego malucha. Wybór dziennikarza jak zwykle zaskoczył. Kilka tygodni temu Wojewódzki pokazał swoje nowe Lamborghini Urus. Zarówno wygląd, jak również możliwości i cena tego auta zwalają z nóg.

Kuba Wojewódzki i nowe Lamborghini Urus.

nowe Lamborghini Urus Kuby Wojewódzkiego
nowe Lamborghini Urus Kuby Wojewódzkiego

Przez ponad dwa lata Wojewódzki kojarzony był z zielonym Lamborghini Aventador. Warto przypomnieć, że nie było to jego pierwsze auto tej marki. Dziennikarz niejednokrotnie podkreślał, że uwielbia szybkie, sportowe auta, a Lamborghini robią na nim szczególne wrażenie. Mimo to, wybór nieco zaskoczył. Lamborghini Urus to pierwszy SUV w portfolio tego producenta i pierwszy SUV w garażu Wojewódzkiego. Do tej pory dziennikarz decydował się na typowo sportowe modele. Dlaczego więc taki wybór? My się w ogóle nie dziwimy. Osiągi tego auta są naprawdę imponujące!

Nowe Lamborghini Urus – auto z ponadprzeciętnymi możliwościami

nowe Lamborghini Urus - wnętrze
nowe Lamborghini Urus – wnętrze

SUV, który wybrał Kuba Wojewódzki wyposażony jest w czterolitrową, podwójnie doładowaną V-ósemkę generującą 650 KM oraz ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów. Nowe Lamborghini Urus potrzebuje zaledwie 3,6 s, aby rozpędzić się do setki, a jego maksymalna prędkość to 305 km/h. Wyposażony jest również w system tylnych kół skrętnych oraz 7 różnych trybów jazdy: Strada, Sport, Corsa, Neve (śnieg), Terra (off-road), Sabbia (piasek), Ego (indywidualne ustawienia kierowcy). Auto waży ponad 2200 kg i mierzy 5112 mm długości. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten model wybrał Wojewódzki.

Nowe Lamborghini Urus – ile trzeba na nie pracować?

nowe Lamborghini Urus - tył
nowe Lamborghini Urus – tył

Nietrudno się domyślić, że taki samochód musi mieć swoją cenę i nie jest dostępny dla przeciętnego „Kowalskiego”. Nowe Lamborghini Urus możemy kupić już za… 700 tysięcy złotych. Oczywiście cena auta uzależniona jest od wersji, na którą się zdecydujemy. Zgodnie z danymi GUS-u średnie wynagrodzenie krajowe na początku 2018 roku wynosiło ok. 3530 zł na rękę. Oznacza to, że gdybyśmy odkładali całość przeciętnego wynagrodzenia, nowe Lamborghini Urus moglibyśmy kupić za jakieś 16 – 17 lat. Choć auto robi wrażenie, nie każdy może sobie na to pozwolić.

Mamy jednak nadzieję, że Kuba będzie zadowolony z nowego „Lambo” i już niedługo pochwali się kolejnym.

Przeczytaj również:

Polacy nie potrafią jeździć po autostradach ??

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia