Bezpieczne wyprzedzanie rowerzysty – na TE rzeczy warto zwrócić uwagę !

1591

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezpieczne wyprzedzanie rowerzysty

Bezpieczne wyprzedzanie rowerzysty – co musisz wiedzieć?

Bezpieczne wyprzedzanie rowerzystyOkres wiosenno-letni zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. W związku z tym na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów i rowerzystów. Nie są to ulubieni użytkownicy dla kierowców pojazdów czterokołowych, jednak wszyscy musimy się szanować a przede wszystkim uważać na siebie i dbać o swoje bezpieczeństwo. Jak wygląda bezpieczne wyprzedzanie rowerzysty?

Przede wszystkim zachowaj odpowiedni odstęp !

W teorii wiemy, w praktyce różnie to bywa. Pamiętajmy jednak, że zachowanie odpowiedniego odstępu jest kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyprzedzaniu rowerzysty. I nie mówię tutaj o przepisowym min. 1 m odstępu – jest to MINIMALNA odległość, do której powinniśmy się stosować, jeśli jezdnia jest naprawdę wąska, a my jedziemy z niską prędkością -„Wykonując manewr wyprzedzania, wielu kierowców lekceważy nawet nakazane przez przepisy minimum, czyli 1 m odstępu, i z dużą prędkością przejeżdża tuż obok osoby poruszającej się na rowerze. Takie zachowanie może skończyć się potrąceniem lub wciągnięciem rowerzysty pod pojazd. Tymczasem optymalna odległość to odstęp rzędu co najmniej 2-3 m” – mówią trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Bezpieczne wyprzedzanie rowerzysty

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia