Nieprzyjemny zapach w samochodzie – jak się go pozbyć?

911

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nieprzyjemny zapach w samochodzie

Nieprzyjemny zapach w samochodzie – jak się go pozbyć?

Wielu kierowców dba o czystość swojego samochodu jedynie z zewnątrz. Przy częstych wizytach na myjni zapominamy jednak o wnętrzu pojazdu. A regularne dbanie o wnętrze jest równie ważne jak pielęgnacja i czyszczenie nadwozia. Jeżeli w należyty sposób nie zadbamy o środek naszego samochodu, to już po krótkim czasie eksploatacji może pojawić się nieprzyjemny zapach wywołujący dyskomfort. Tyczy się to także nowych samochodów kupionych w salonie. Po upływie pewnego czasu nieprzyjemny zapach w samochodzie może być trudny do usunięcia, jednak są sprawdzone sposoby, które pozwolą się nam uporać z tym problemem.

Nieprzyjemny zapach w samochodzie – zastosuj ultradźwięki

nieprzyjemny zapach w samochodzie
Nieprzyjemny zapach w samochodzie wpływa negatywnie na komfort podróży

Zastosowanie ultradźwięków to zabieg dość prosty, który potrwa do 60 minut. Polega on na tym, że na początku specjalne urządzenie rozpyla środek czyszczący w postaci detergentu. Sam detergent jest nietoksyczny oraz antyalergiczny. Następnie za pomocą ultradźwięków detergent ten jest rozdrabniany i rozbijany do postaci drobnej mgiełki. Zabieg ten pozwala na dotarcie środka czyszczącego we wszystkie zakamarki auta oraz w głąb tapicerki.

Zabieg jest bardzo skuteczny i pozwala na usunięcie zalegającego brudu, tłuszczu, pleśni oraz zabrudzeń i zanieczyszczeń z układu wentylacji. Sposób ten jest także polecany dla alergików, ponieważ zastosowane detergenty zabijają roztocza i grzyby oraz oczyszczają powietrze w kabinie samochodu, co ma szczególne znaczenie w przypadku uczuleniowców.

Nieprzyjemny zapach w samochodzie – zastanów się nad ozonowaniem

Ozonowanie jest uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod w walce z nieprzyjemnym zapachem. Ozon ma przede wszystkim działanie dezynfekujące nasze wnętrze. Jest bardzo skuteczny w walce z dymem papierosowym, pleśnią oraz drobnoustrojami. Z kolei brak drobnoustrojów to korzyść dla alergików, którzy cierpią na astmę. Ozon jest niezwykle skuteczny, ponieważ prowadzi do rozpadu bakterii. Dzieje się tak dlatego, że ozon w prosty sposób przedostaje się przez komórki błony bakteryjnej i niszczy ją od środka. Nie zapominajmy o tym, że ozonowanie będzie skuteczne jeżeli będziemy je wykonywać regularnie, przynajmniej raz do roku.

Nieprzyjemny zapach w samochodzie – nie zapomnij o filtrze kabinowym

Skuteczna walka z nieprzyjemnymi zapachami to także niedopuszczanie do ich powstania. Istotną rolę w tej kwestii odgrywa filtr kabinowy. Jedynie sprawny i czysty filtr będzie w 100 procentach spełniał powierzone mu zadanie. Jeżeli zaniedbamy jego wymianę, to po pewnym czasie na obudowie mogą osadzać się zabrudzenia i liście, które z czasme zaczną gnić. To z kolei doprowadzi do przedostawania się nieprzyjemnych zapachów do kabiny. Filtr powinniśmy wymieniać przynajmniej raz do roku. Ładną i słoneczną pogodę wykorzystajmy także na regularne osuszanie wnętrza, co uniemożliwi powstawanie pleśni i nie przyjemnego zapachu.

Zobacz również: Przewożenie psa samochodem – kilka prostych zasad

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia