Nowa limuzyna Putina ujrzała światło dzienne

3406

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowa limuzyna Putina

Nowa limuzyna Putina wreszcie ujrzała światło dzienne

Władze Rosji już od 2011 roku mówiły o planach stworzenia nowej, supernowoczesnej limuzyny dla najwyższych urzędników państwowych. Nowe auto projektowane z myślą o prezydencie kraju miało nawiązywać do carskiej tradycji oraz mocarstwowych ambicji Rosji. Kilka tygodni temu nowa limuzyna Putina w kocu ujrzała światło dzienne. Samochód robi naprawdę ogromne wrażenie. A co ciekawe, cały projekt powstał przy współpracy z koncernem Porsche Engineering.

Nowa limuzyna Putina – wreszcie się udało

Nowa limuzyna PutinaRosjanie już dawno chcieli stworzyć swoje „autorskie” auto, którym będą poruszać się władze kraju. Samochód miał nawiązywać do dawnych tradycji rosyjskich, miał podkreślać wielkość i potęgę Federacji, a także gwarantować maksymalne bezpieczeństwo. W 2014 roku uruchomiono projekt pod kryptonimem „Orszak”, którego celem było stworzenie serii samochodów dla władz
państwowych. Cała inicjatywa pochłonęła ponad 5 lat pracy oraz 170 mln euro.

Nowa limuzyna Putina – nowa jakość na rynku?

Nowa limuzyna PutinaNowa limuzyna Putina wyglądem wygląda jak hybryda Rolls Royce’a i Bentleya. Auto wyposażone jest w 12-cylindrowy silnik o mocy 600 KM i pojemności 6,6 litra, który został skonstruowany przez inżynierów z Porsche Engineering. Niestety szczegóły konstrukcyjne są owiane tajemnicą. Wiadomo, że z tyłu znajdą się cztery niezależne fotele, dzięki którym pasażerowie będą mogli siedzieć przodem do siebie. Ta część będzie oddzielona szybą od reszty kabiny, co zagwarantuje spokój oraz pełną dyskrecję. Całe auto zostało stworzone w stylistyce przepychu i bogactwa. Partnerstwo technologiczne Porsche, Boscha oraz wielu rosyjskich, lokalnych firm (m.in. rosyjski Automotive Institute, Russo Bałt, GAZ, KAMAZ i UAZ) jest gwarancją nowoczesności i jakości wykonania.

Nowa limuzyna Putina – konkurencja dla zachodnich koncernów?

nowa limuzyna PutinaWarto zauważyć, że w ramach całego projektu powstaną różne wersje tej limuzyny. Na sam początek Rosjanie zaplanowali stworzenie 200 egzemplarzy tego auta. Oczywiście rząd Rosji nie potrzebuje aż tylu sztuk więc reszta zostanie wystawiona na sprzedaż. Cena najdroższego modelu ma być porównywana z ceną nowego Bentley’a a więc będzie to auto dla najbogatszych.

Czy Rosjanie chcą stworzyć nową markę, która stanie się popularna nie tylko w Rosji? Ciężko to przewidzieć, ponieważ naj powszechnie wiadomo, kraje Zachodu podchodzą z dużym dystansem do wszystkiego, co rosyjskie. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu kręgach nowa limuzyna Putina w prywatnym garażu będzie nie tylko prestiżem, lecz wręcz obowiązkiem.

Przeczytaj również:

Mandaty dla rowerzystów. Za co grozi Ci mandat?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia