Czy motocykliści pojadą buspasami?

0
171

Motocykliści pojadą buspasami? Zmiany w ruchu w Warszawie.

Sprawa motocyklistów na drogach już od dawna jest jednym z najważniejszych tematów dotyczących ruchu w miastach. Bezpieczeństwo i komfort jazdy są obecnie priorytetem, o który trzeba zadbać. Czy istnieje możliwość, aby pogodzić interesy motocyklistów i kierowców samochodów osobowych? Z pewnością tak. Jednym z rozwiązań ma być jazda motocyklistów buspasami, które obecnie są zarezerwowane dla telekomunikacji miejskiej oraz taksówkarzy. Sprawdziliśmy, kiedy motocykliści pojadą buspasami.

Motocykliści pojadą buspasami. Szczegóły zmian.

Motocykliści pojadą buspasami Warszawscy urzędnicy przygotowują plan zmiany organizacji ruchu w mieście. W ramach spotkania motocyklistów z inicjatywy „Tak dla motocykli na buspasach” z urzędnikami z warszawskiego ratusza stworzono plan zmian mający zapewnić większe bezpieczeństwo na stołecznych drogach. Miasto ma wprowadzić plan, w ramach którego motocykliści będą mogli jeździć buspasami. Na razie program wprowadzany jest testowo, tylko w wybranych częściach miasta. W ramach zmian motocykliści pojadą buspasami m.in. na ulicy Radzymińskiej oraz Trasą Łazienkowską.

Motocykliści pojadą buspasami – nowe regulacje dla kierowców

Motocykliści pojadą buspasami Nowe przepisy mają być bardzo dużym ułatwieniem dla kierowców samochodów osobowych. Obecnie motocykliści poprzez zmianę kilku pasów jednocześnie lub poruszanie się między wyznaczonymi pasami bardzo często stwarzają zagrożenie. Otworzenie buspasów to kolejny krok w celu poprawienia bezpieczeństwa. Oczywiście jest to projekt testowy. Władzą miasta zależy, żeby wszyscy przekonali się, że w ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oczywiście, jeśli pomysł okaże się chybiony, miasto cofnie zmiany.

Czy motocykliści pojadą buspasami również w innych miastach?

Motocykliści pojadą buspasami Obecnie na polskich drogach jest więcej motocyklistów niż jeszcze kilka lat temu. Oznacza to, że zarówno policja, jak również władze miejskie muszą zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom ruchu drogowego. Bardzo możliwe więc, że już niedługo motocykliści pojadą buspasami również w innych miastach Polski. Jeśli warszawski projekt się sprawdzi, jego wdrożenie w innych miastach będzie wyłącznie kwestią czasu.

Zmiana ruchu na buspasach oznacza również zmianę oznakowania. Takich zmian nie da się wprowadzić w ciągu tygodnia. Szczegółowa obserwacja ruchu w Warszawie pozwoli więc  dynamicznie reagować i wprowadzać zmiany na kolejnych buspasach. Miejmy nadzieję, że dzięki tym zmianom jazda po miastach będzie w 100% bezpieczna la motocyklistów oraz dla kierowców samochodów osobowych.

Przeczytaj również:

Nowa limuzyna Putina ujrzała światło dzienne