Elektryczne Renault – nowe inwestycje w salony

310

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Eletryczne Renault - Electric Vehicle Experience Center, źródło: Media Group Renault

Elektryczne Renault – nowe inwestycje w salony

Renault otworzyło drugi salon samochodów typu Electric Vehicle Experience Center w którym możemy zobaczyć wszystkie elektryczne Renault. Pierwszy, debiutancki salon Renault otworzyło w Sztokholmie. Następnie szukano miejsca na kolejny i ostatecznie lokalizacją drugiego salonu okazała się stolica Niemiec – Berlin. Czym te salony różnią się od zwykłych salonów tej marki? Otóż są to salony tylko i wyłącznie dla elektrycznych modeli.

Eletryczne Renault - Electric Vehicle Experience Center, źródło: Media Group Renault
Eletryczne Renault – Electric Vehicle Experience Center, źródło: Media Group Renault

Elektryczne Renault – rozwój sieci salonów elektrycznych

Samochody elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Problemem jest brak wiedzy na ich temat, kosztów eksploatacji, przeglądów, użytkowania czy żywotności. Renault postanowiło wyjść naprzeciw klientom, którzy mają takie wątpliwości i postanowiło w największych miastach europejskich otworzyć salony pokazowe. Wraz z otwarciem nowego salonu samochodowego dla samochodów elektrycznych w Sztokholmie rozpoczęło nowy projekt i rozwój tego segmentu samochodów. W Szwecji, żeby jak najwięcej osób mogło zobaczyć samochody zdecydowano się na salon w jednym z najbardziej znanych centrów handlowych w centrum miasta. W Berlinie również zdecydowano się na lokalizację, która zapewni duży przepływ ludzi. Głównym celem projektu oprócz oczywiście podniesienia sprzedaży jest szerzenie wiedzy wśród ludzi i promowanie elektrycznej motoryzacji. Dla klientów przygotowano nowinki techniczne oraz specjalne aplikacje przygotowane na urządzenia cyfrowe na których mogą wyświetlić informacje techniczne, odpowiedzi na najczęstsze pytania oraz masę informacji na temat oferty i samych napędów. Również tak jak w standardowych sieciach sprzedaży jest możliwość obejrzenia modeli na żywo, odbycia jazdy próbnej i finalnie zamówienia modelu.

Elektryczne Renault – miliard inwestycji w EV

Carlos Ghosn – prezes Renault ogłosił, że inwestycje w zakresie elektrycznych samochodów zostaną przyśpieszone. Chce jak najbardziej podnieść atrakcyjność i konkurencyjność swoich samochodów i zakładów. By utrzymać pozycję lidera na rynku samochodów elektrycznych i rozwijać nowe rozwiązania zamierza zainwestować miliard euro. Za tą kwotę chcą rozbudować zakład produkcyjny w Douai, przebudować zakład w Cleon, by potroić produkcję silników. W 2022 roku w ofercie ma być 8 w pełni elektrycznych modeli.

Eletryczne Renault - Electric Vehicle Experience Center, źródło: Media Group Renault
Eletryczne Renault – Electric Vehicle Experience Center, źródło: Media Group Renault

Zobacz także Elektryczne Mercedesy – przyśpieszone debiuty

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia