Czy tuning silnika jest bezpieczny?

1623

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tuning silnika

Czy tuning silnika jest bezpieczny?

Tuning samochodu to nic innego jak pasja. Robią ją ludzie, którzy chcą się wyróżniać na drodze, a nie być kolejnym kowalskim w srebrnym volkswagenie. Często takie „poważniejsze” modyfikacje trwają trochę czasu, często ze względu na budżet właściciela. Często również długim tuningiem spowodowana jest praca nad danym samochodem, na przykład gdy ulepszamy serce samochodu i podnosimy osiągi to trzeba również dostosować do tego resztę auta.

Czy warto decydować się na tuning silnika?

Chip tuning to niby niewielka ingerencja w silnik, z którego wydobywamy „ukrytą” przez producenta moc, ale czy jest to bezpieczne? No i tutaj robi się problem, chcemy aby nasze auto miało większą moc ale czytając artykuły czy rozmawiając ze znajomymi dochodzimy do wniosku, że zamiast polepszyć to może pogorszyć pracę naszego silnika jak i całego samochodu. Bzdura! Przede wszystkim, co jest najważniejsze, nie robimy tego w pierwszym lepszym miejscu, tylko u specjalisty, który się na tym naprawdę zna. Rozsądne chipowanie auta poprawia osiągi silnika, koryguje czas wytrysku paliwa oraz zwiększa komfort jazdy, przy czym jest bezpieczne dla silnika. Zbyt duża ingerencja w oprogramowanie silnika może skończyć się uszkodzeniem wielu podzespołów, takich jak sprzęgło, skrzynia biegów czy turbosprężarka. Przy odpowiednim chip tuningu narażamy się na większe koszta, wiąże się to z przyśpieszonym zużyciem podzespołów a co za tym idzie, z ich naprawą, czyli z dodatkowymi kosztami.

tuning silnika

Więc jak sami widzicie, można zrobić bezpieczny tuning, jeśli mogę to tak nazwać. Róbmy wszystko zawsze z głową, jeśli nie chcemy zrobić krzywdy sobie ani naszemu czterokołowcowi. I pamiętaj zawsze warto porozmawiać, poprosić o radę fachowca, który się na tym zna. Porada nie zaszkodzi, a może pomóc tym bardziej, że koszty takiej przyjemności do drogich nie należą.

Zobacz Chip tuning samochodów benzynowych

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia