VW Polo DSG TSI 115KM – Babskim Okiem

344

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

VW Polo DSG TSI 115KM

VW Polo DSG TSI 115KM – Babskim Okiem

Małe, brzydkie kaczątko wyrasta na pięknego łabędzia. Opowieść rodem z bajki, jednak patrząc na nowego vw polo stwierdzenie to pasuje do tego „już nie malucha” jak ulał. Odświeżona wersja jest już szóstą generacją modelu. Obecnie, zdążyła ona już urosnąć do takich rozmiarów, że niejednokrotnie zostaje porównywana do brata z rodziny – golfa. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najpopularniejszych małych samochodów. Teraz, dzięki nowej płycie podłogowej ma on dużo więcej przestrzeni, a więc staje się samochodem bardzo praktycznym. Czy dzięki temu VW Polo DSG TSI 115KM będzie miał on jeszcze więcej zwolenników?

VW Polo DSG TSI 115KM

 

 

VW Polo DSG TSI 115KM – Pierwsze Wrażenia

Każda kolejna generacja polo dodaje mu kilku centymetrów tu i ówdzie. Tym razem było tak samo przebijając swoją wielkością wcześniejsze generacje golfa. Najwięcej zmian stylistycznych polo doczekał się z przodu pojazdu, dzięki któremu spoważniał i nabrał „męskości”. Zadziorne elementy takie jak np. reflektory, osłona chłodnicy i muskularne linie dodają mu zdecydowanego charakteru, którego do tej pory brakowało. Porównania do więszego golfa nie powinny nikogo dziwić, ponieważ z wyglądu przypominają bliźniaków.

VW Polo DSG TSI 115KM

VW Polo DSG TSI 115KM – Wnętrze

Wnętrze nie odbiega stylistycznie od innych volkswagenów. Oprócz tego, że naprawdę zyskał mnóstwo przestrzeni w środku oraz bagażniku (350 l pojemności) pod względem wyposażenia i funkcjonalności wiele zyskuje na tle konkurencji. Nawet zamieszczone miękkie plastiki nie niszczą oceny wykończenia tego samochodu. Jest ładnie, miło i bardzo komfortowo. Na środku kokpitu znajduje się 8-calowy dotykowy panel, a tuż pod nim pokrętła do regulacji temperatury. Wszystko jest tak przemyślane, aby kierowca nie musiał się zastanawiać nad używaniem poszczególnych funkcji, a intuicyjnie wiedział gdzie co jest. Kolejne brawa dla Niemców. Co więcej panel sterowania został nachylony pod kątem i wyprofilowany tak, aby służyć przede wszystkim kierowcy. Pokryte one są szklaną płytą, która wpływa bardzo korzystnie na efekt wizualny – jednak troszkę słabo wypada pod względem praktycznym. Widać na niej każdy odcisk palca – sprzątanie może stać się uciążliwe. Dodatkowo, za dopłatą możemy wyposażyć nasze polo w wyświetlacz Active Info Display nowej generacji, co jest debiutem w samochodach małych. Kolejnym atutem autka jest nagłośnienie system Beats Audio wyposażone w 8-kanałowy wzmacniacz i subwoofer. Myślę, że jest to rozsądne rozwiązanie przy zakupie tego modelu.

VW Polo DSG TSI 115KM
VW Polska

VW Polo DSG TSI 115KM – Wrażenia z jazdy

W nasze ręce wpadła wersja z turbodoładowanym, litrowym silnikiem generującym 115KM. Pozwala to na bardzo przyzwoitą dynamikę jazdy, nie tylko po mieście ale i w trasie. Do przyzwoitych prędkości autostradowych rozpędza się bez oporów, a wyprzedzanie nie dodaje nam niepotrzebnych stresów. Warto w tym miejscu przypomieć, że jest to auto stworzone z myślą o ruchu miejskim. Mówię to dlatego, że przy większych prędkościach komfort jazdy nie jest już na takim wysokim poziomie poprzez hałasy docierające z zewnątrz. Oprócz tego, minusów trudno się doszukiwać. Jazda volkswagenem polo sprawia ogromną przyjemność jazdy, chociażby dzięki bardzo precyzyjnemu układowi kierowniczemu oraz przyzwoitemu tłumieniu nierówności. Ekonomia nie jest na bardzo przyzwoitym poziomie, bo choć w mieście faktycznie spalanie oscyluje w granicach 5-6l/100km, tak przy mniej „oszczędzającym” wciskaniu pedału gazu granica ta podnosi się nawet do 8-9l/100km. Skąd takie wyniki? Niemniej jednak nie zmienia to mojego zdania, że ten samochód czyni wielki progres i ma szanse na jeszcze większy sukces niż do tej pory

VW Polo DSG TSI 115KM

Zobacz też Okiem Technicznym

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia