Kolejne nieoznakowane BMW już w rękach Policji

0
1443
nowe nieoznakowane BMW

Kolejne nieoznakowane BMW już w rękach Policji

nowe nieoznakowane BMW
Nowe nieoznakowane BMW – 140 sztuk trafi do Policji do końca roku

Kolejna pula 50 nieoznakowanych BMW trafia do rąk Polskiej Policji. To oznacza, że po naszych drogach funkcjonariusze będą mogli podjąć 90 interwencji jednocześnie – bo właśnie tyle bawarskich samochodów ma do dyspozycji drogówka.  Do października do floty pojazdów ma dołączyć jeszcze 50 samochodów z całej puli zakupionych przez KGP w ramach programu modernizacji służby.

Pod maską 252 KM, 5.8 sekund do setki i maksymalna prędkość 250 km/h – takie są szybkie, wściekłe i nieoznakowane radiowozy policyjne BMW 330i xDrive. Wyposażone w wideorejestratory Videorapid 2A stały się postrachem chyba każdego kierowcy. Docelowo ma być ich 140 do końca bieżącego roku. Jak podaje dziennik.pl kolejne 50 sztuk trafia teraz do funkcjonariuszy. Najwięcej, bo po cztery auta z nowej transzy ma trafić do Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku i Krakowie. Kolejne trzy trafią do Warszawy, Lublina i Gorzowa Wielkopolskiego. Reszta “beemek” zagrzeje swoje miejsce w Komendach w Katowicach, Kielcach, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu i Rzeszowie.

Uwaga na nieoznakowane BMW w najbliższy weekend !

Jednocześnie 20 lipca, czyli najbliższy weekend, zostanie przeprowadzona “akcja prędkość”. Na drogach pojawi się 5 tysięcy funkcjonariuszy, którzy będą patrolować bezpieczeństwo na drogach i wystawiać mandaty za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów. Do pomiaru prędkości ma zostać wykorzystany cały sprzęt, który znajduje się na stanie Policji. Do tego celu zostaną użyte kolejne, nowe nieoznakowane radiowozy. Tak więc, kierowco noga z gazu !!!

Polecamy także Wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie a mandaty