Anuluj Dług – kryzys finansowy firmy

750

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Dług - kryzys finansowy firmy

Anuluj Dług – kryzys finansowy firmy

Anuluj Dług - kryzys finansowy firmyTo co usłyszy w najnowszej audycji Anuluj-Dlug.pl przedsiębiorca nie spodoba się bankom: JEŚLI MASZ SWOJĄ FIRMĘ A POJAWIĄ SIĘ PROBLEMY FINANSOWE NIE PŁAĆ KREDYTÓW! „Teza wielu osobom wydaje się radykalna, ale jest najbardziej racjonalnym zachowaniem”- przekonuje Tomasz Parol, który od lat zajmuje się walką po stronie dłużników przeciwko bankom i firmom windykacyjnym. Biznesmen, czy też rolnik, który popadł w długi – nie ważne czy z powodu nieudanego przedsięwzięcia, zatorów finansowych czy sytuacji losowej – musi umiejętnie przestawić tryb swojego działania z NORMALKA na KRYZYS, zdając sobie sprawę, że w obydwu trybach jego cel jest inny oraz musi korzystać z zupełnie innej wiedzy, chociaż wciąż się przydadzą stalowe nerwy, opanowanie i zaufanie otoczenia do jego decyzji.

Co zrobić gdy dopada nas kryzys finansowy?

Przede wszystkim KRYZYS oznacza, że w tym czasie przestajemy myśleć w kategoriach zarabiania. Lecz w kategoriach ratowania firmy, rodziny, pracowników i wyjścia jak najszybciej na prostą. By to zrobić skutecznie musimy sobie jasno powiedzieć: STRATY i RYZYKA  MUSZĄ BYĆ. Ważne, by były najmniejsze, a wszelkie zagrożenia maksymalnie rozłożone w czasie. Przedsiębiorca musi pamiętać wtedy, że gdy brakuje pieniędzy najpierw spłaca zobowiązania pozwalające na bieżące prowadzenie biznesu. „Płać więc podatki, bo fiskus może Ci zająć wszelkie konta z dnia na dzień” – radzi Tomek Parol – „Płać pracownikom, by nie uciekli, by ich nie skrzywdzić i by firma działała. Płać kontrahentom, bo raz popsutej opinii, utraconych klientów i przerwanych łańcuchów dostaw nie odbudujesz przez lata. Możesz porozmawiać o lekkich odroczeniach płatności z zaprzyjaźnionymi współpracownikami ale tak, by nie zniszczyć swojej reputacji i pamiętając, żeby nie łamać danego innym ludziom słowa. I zadbaj o rodzinę, by najmniej odczuła kłopoty, przestaniesz wtedy panikować i poddawać się radom współmałżonka, rodziców, rodzeństwa czy dzieci. Naciski spoza biznesu to największe zagrożenie w kryzysie.”

Banki, komornicy, windykacja…

Anuluj Dług - kryzys finansowy firmyZa to bądź wilkiem i złam wszelkie zasady w stosunku do banków. Zachowaj się wtedy do nich bezdusznie, bo ta instytucja finansowa ani szybko nie zareaguje, ani specjalnie się nie zmartwi. Banki już od 2 lat nie mają prawnych możliwości wydawania Bankowych Tytułów Egzekucyjnych, więc nie przyślą Ci komornika, nie dokonają egzekucji, ani nie zlicytują Cię z nienacka. Teraz bank musi formalnie najpierw wypowiedzieć umowę kredytu/pożyczki wraz z prawidłowym doręczeniem, wezwać do zapłaty i wystąpić do sądu – na co ma 3 lata – a następnie wykazać prawidłowo naliczone i nieprzedawnione roszczenie przed sądem i wygrać proces prawomocnie, co może potrwać znowu kilka lat. Nawet jeśli by się nie udało obronić przed tym długiem to przedsiębiorca ma dużo czasu, by umiejętnie wydostać się z kryzysu, odłożyć pieniądze i spłacić tę zaległość. A kto powiedział, że nie uda się obronić? I tu kolejny szok: główny biznes dla banku to nie wtedy gdy spłacasz kredyt ale gdy go nie spłacasz, nie robisz więc im krzywdy i nie zachowujesz się nieetycznie. Dla nich to biznes więc zachowuj się biznesowo. I jeszcze jedno szanowny Przedsiębiorco w KRYZYSIE: nie słuchamy się windykatorów z banku i gdy przestajemy spłacać kredyt to raz na zawsze, bez cykania i bez spłacania częściowego. Dlaczego? Posłuchaj audycji Anuluj-Dlug.pl

Anuluj Dług – kryzys finansowy firmy 1

Anuluj Dług – kryzys finansowy firmy 2

Anuluj Dług – kryzys finansowy firmy 3

Anuluj Dług – kryzys finansowy firmy 4

Przedsiębiorco, posłuchaj również ostatniej audycji Anuluj Dług o zagrożeniach finansowych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia