Zakup nowego samochodu – w co warto go doposażyć

577

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zakup nowego samochodu

Zakup nowego samochodu – w co warto go doposażyć

Zakup nowego samochodu to obecnie nie lada wyzwanie. Jeżeli już zdecydujemy się na konkretną markęi model to stajemy przed wyborem dodatkowego wyposażenia z szerokiej listy jaką jaką oferują obecnie producenci samochodów. Czasy kiedy dopłacaliśmy za fabryczne radio już dawno minęły. Obecnie klimatyzacja, radio czy chociażby  system ABS i ESP to wyposażenie standardowe. Jednak producenci oferują bardzo bogate możliwości w konfigurowaniu dodatkowego wyposażenia. Wśród tych dodatkowych opcji jest wiele systemów bezpieczeństwa, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie samochodu.

Zakup nowego samochodu – systemy podnoszące poziom bezpieczeństwa

zakup nowego samochodu
ESP i ABS to obecnie obowiązkowe wyposażenie wszystkich nowych samochodów

Na takich systemach nie warto oszczędzać. Do takich systemów na pewno możemy zaliczyć chroniący przed kolizją z poprzedzającym samochodem. Póki co tylko u niektórych producentów jest on standardem, jednak niebawem może stać się obowiązkowym wyposażeniem każdego nowego auta. Zasada jego działania jest dość prosta. Z przodu pojazdu zamontowane są specjalne głowice, które analizują obszar przed samochodem. W momencie wykrycia zagrożenia i braku reakcji kierowcy, system ostatecznie uruchomi hamulce w trybie awaryjnym minimalizując skutki wypadku.

Kolejny system, w który warto jest doposażyćnasz samochód to monitoring martwego pola, czyli system BLIS (niektórzy producenci nazywają go inaczej). Za pomocą specjalneg oradaru system wykrywa pojazdy znajdujące się w martwym polu, poza zasięgiem wzroku kierowcy. Przeważnie jest to obszar w okolicy naszego tylnego zderzaka. Za wykrywanie pojazdów odpowiedzialny jest radar umieszczony w zderzaku, albo kamery umieszczone w bocznych lusterkach.

Zakup nowego samochodu – pamiętajmy też o wygodzie

Dobierając dodatkowe wyposażenie do naszego samochodu, pomyślmy także o systemach, które ułatwią nam codzienne użytkowanie pojazdu. Do takowych zaliczyć można asystenta wyjazdu z miejsca parkingowego. Ułatwia on nam wycofanie z miejsca postojowego. Jest to system dedykowany użytkownikom aut z dużych, zatłoczonych miast. Side Assist to system oparty na czujnikach umieszczonych w tylnej części naszego samochodu. Monitoruje on obszar za naszym samochodem w kole o średnicy nawet do 50 metrów. W momencie wykrycia przeszkody poinformuje on kierowcę o zagrożeniu, a w stanach wyższej konieczności uruchomi hamulce w tryb awaryjny.

Lista dodatkowego wyposażenia oferowanego przez producentów jest bardzo długa. To na jakie dodatki się zdecydujemy w dużej mierze zależy od klasy auta i naszego portfela. Warto też nadmienić, że z biegiem czasu coraz więcej systemów bezpieczeństwa stanie się obowiązkowym wyposażeniem nawet najuboższych wersji wyposażeniowych.

Zobacz również: Kino w samochodzie – jak zamontować?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia