Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 oraz Dacia Duster 90 KM dCi manual

433

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 oraz Dacia Duster 90KM dCi manual

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 oraz Dacia Duster 90KM dCi manual

Renault Kangoo jest jednym z najpopularniejszych samochodów dostawczych w naszym kraju. Producenci postanowili pójść krok do przodu, ku ekologi i stworzyć elektrycznego dostawczaka. Renault Kangoo ZE 33 już od pewnego czasu jest na polskim rynku, cały czas powiększając swój zasięg. Mimo to cały czas to egzotyczny model w naszym kraju. Natomiast Dacia Duster jest numerem jeden wśród SUV-ów. Tym razem testowaliśmy najpopularniejszą wersję Dustera 90 KM dCi manual. Właśnie o tych dwóch, jakże różnych samochodach będzie dzisiejszy Bezpieczny Zakup.

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 oraz Dacia Duster 90KM dCi manual

Samochody elektryczne wychodzą naprzeciw modzie na ekologię i ekonomię. Porównanie kosztów eksploatacji auta z napędem alternatywnym a spalinowym nie ma racji bytu. Koszty ładowania są znikome i za pełne ładowanie zapłacimy 17 zł. Czyż to nie jest duża oszczędność? Niestety są też tego złe strony – ładowanie samochodu wynosi 5-6 godzin, a w domowych warunkach jest to aż 14 godzin. Ale powiedzmy sobie szczerze, taki elektryczny dostawczak może w niedalekiej przyszłości być bardzo ceniony, nie tylko ze względu na cenę. W przyszłości to właśnie samochody elektryczne będą mogły poruszać się po bus pasach oraz wjeżdżać do centrum, czy do stref nie osiągalnych dla samochodów spalinowych. Prowadzi się go bardzo przyjemnie, ma dobrą dynamikę jazdy i hamuje sam zaraz po zdjęciu nogi z gazu. Wyglądem praktycznie nie różni się od swojego spalinowego odpowiednika.

Mieliśmy okazję testować również popularną wersję Dustera 90 KM dCi manual. Duster nie należy do pojazdów, które zwalają z nóg każdego przechodnia i kierowcę. Jednak jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin i osób, które oprócz codziennej jazdy lubią od czasu do czasu wyruszyć na bezdroża. Ci, którzy będą dojeżdżali nim codziennie do pracy, szkoły i na zakupy będą wdzięczni producentowi za przemyślaną ekonomię. Ten SUV potrafi zaskoczyć wynikiem spalania, które przy normalnej jeździe będzie wynosiło 5l/100km a w trasie nawet poniżej 4l/100km. I chociaż nikt od Dustera nie oczekuje fajerwerków, potrafi on zaskoczyć niejednego kierowcę. Pamiętajmy, że jest to auto którego cena zaczyna się już od 39 990 złotych. Cena, która dla konkurencji wydaje się nierealna…

 

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 1

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 2

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 3

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 4

Bezpieczny Zakup Renault Kangoo ZE 33 5

Zobacz Renault Kangoo ZE 33 czyli dostawczak na baterie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia