Polscy Strażacy wracają ze Szwecji

519

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polscy Strażacy wracają ze Szwecji

Polscy Strażacy wracają ze Szwecji: Pożary zostały już opanowane

W sobotę rano dowódca polskich strażaków w Szwecji młodszy brygadier Michał Langner poinformował PAP, że pożary w Szwecji zostały opanowane a nasi strażacy wracają do Polski. Wczoraj wieczorem dotarli już do portu w Trelleborgu i dziś zostali powitani w kraju.

Polscy Strażacy wracają ze Szwecji

W piątek polskich strażaków pożegnali wdzięczni przedstawiciele lokalnych władz. W drodze na prom na ulice wychodziły tłumy obywateli Szwecji, aby pożegnać naszych rodaków i wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w ugaszeniu licznych pożarów. Akcja gaśnicza trwała przez dwa tygodnie, a udział w niej wzięło 160 polskich strażaków. Byli to głównie ratownicy z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Wspierali ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP. Na prośby szwedzkiego rządu pomoc zadeklarowały również m.in. Dania, Norwegia, Włochy czy Izrael. Jednak to Polska wysłała największą i najlepiej wyposażoną grupę strażaków.

Przyczyną ogromnych pożarów w Szwecji były nietypowe jak na ten kraj wysokie temperatury i trwająca susza. Według informacji przekazywanych przez szwedzkie media w środkowej części kraju płonęło około 25 tys. hektarów lasów.

https://www.youtube.com/watch?v=6DvOiYrpOTI&feature=youtu.be

Zobacz też Jak przetrwać upały w samochodzie?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia