Auto z historią – BMW 850i – Piękna (i) Bestia

3933

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

BMW 850i – Egzemplarz Pana Wojciecha

Tworząc artykuły bardzo mnie cieszy poznawanie pasjonatów samochodów. Tym razem zupełnie przypadkiem trafiłem na organizatora zlotu BMW 8 pod Płockiem i posiadacza tego wyjątkowego modelu. Wyjątkowość zwiększa jeszcze bardziej poznanie środowiska „Ósemek” i jak wygląda jego życie od środka. Pan Wojciech ma ogromny wpływ na budowę i rozwój klubu BMW 8. Klubu, który jak twierdzi jest inny niż wszystkie. Dużo osób ucieka z klubu po pierwszym zlocie jak widzi, że to BMW bez gleby, upalania i pałowania silnika. Natomiast jest to mała, choć ciągle się powiększająca społeczność ludzi, którzy wraz ze swoimi połówkami, dziećmi tworzą jedną wielką rodzinę, która może na siebie liczyć. Zapraszam do przeczytania rozmowy.

BMW 850 i na tle czołgu
Auto z historią – BMW 850i – Właściciel: Wojciech Dzierżawski

Jaki to konkretnie model?

Jest to BMW 850i z kwietnia 1990 roku, silnik 5.0 V12 M70B50 moc 300 koni, automatyczna skrzynia biegów, jako że trzysta koni w połączeniu z automatem nie było demonem przyspieszenia aut dostało chip-y co znacznie poprawiło dynamikę.

egzemplarze bmw 850i przed siedzibą koncernu bmw
Auto z historią – BMW 850i – Właściciel: Wojciech Dzierżawski

BMW 850i – Czemu zdecydował się Pan na BMW 8? Czy były w głowie inne pomysły?

Z tym zdecydował się na serię 8 to nie była wcale taka prosta sprawa, od ponad sześciu miesięcy trwały poszukiwania BMW E24, Osiem w ogóle nie było brane pod uwagę. Poszukiwania wymarzonej Szóstki przeciągały się w nieskończoność i wtedy do akcji wkroczyła moja żona Kaśka, również skrzywiona na punkcie motoryzacji i marki BMW. Pewnego dnia Kasia przeglądała coś w internecie, w pewnym momencie zawołała mnie do siebie i spytała „nie myślałeś o 850?” w tej chwili zapaliła się lampka w mojej głowie kultowe 8, czemu sam na to nie wpadłem. Do klubu E31 zapisałem się w październiku 2011 roku, z ograniczeniami dostępu do forum, aby być pełno prawnym członkiem klubu trzeba podać VIN, a więc posiadać własne BMW E31. Już w listopadzie podałem VIN swojej Ósemki.

zlot bmw 850i
Auto z historią – BMW 850i – Właściciel: Wojciech Dzierżawski

Długo trwało poszukiwanie?

Zakup poszedł ekspresowo, trochę szukania w internecie i Kasia znalazła ogłoszenie z Białegostoku i od następnego dnia jest stałym mieszkańcem naszym garażu. W drodze z Białegostoku utwierdziłem się w przekonaniu że to jest dobry wybór, dodatkowo w tym przekonaniu utwierdziło mnie kilka komentarzy przez CB w stylu widziałeś jakie ładne BMW itd. Mimo posiadania BMW 8 pozostała miłość do wcześniej poszukiwanego BMW 6 E24 i w czerwcu tego roku również na stałe zagościła w garażu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia