Ford Mustang i jego 10 milionowy egzemplarz

493

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Mustang i jego 10 milionowy egzemplarz

Ford Mustang i jego 10 milionowy egzemplarz

Ford Mustang i jego 10 milionowy egzemplarzFord Mustang jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Ameryce ostatnich 50-ciu lat. W ciągu ostatnich 3 lat został także liderem sprzedaży wśród aut sportowych na całym świecie. 10 milionowy egzemplarz kultowego samochodu właśnie zjechał z taśm produkcyjnych…

GT V8, 450-konny kabriolet w kolorze Wimbledon White – tak prezentuje się okrągły egzemplarz Forda Mustanga. Nawiązuje on do pierwszego w historii sygnowanego Mustanga (VIN 001) wyprodukowanego w 1964 roku napędzanym 164-konnym, ośmiocylidrowym silnikiem wyposażonym w trzystopniową manualną skrzynią biegów.

„Mustang to serce i dusza naszej firmy i ulubieniec całego świata. Ten sam dreszcz, który towarzyszył mi w Mustangu na ulicach Detroit, Londynu czy w Pekinie czułem wcześniej jeżdżąc po kraju jako nastolatek, kiedy kupiłem mój pierwszy samochód – Mustanga coupe z 1966 roku. Mustang wywołuje uśmiech na twarzach, niezależnie od szerokości geograficznej i języka” – powiedział Jim Farley, prezes globalnych rynków Ford Motor Company.

Ford Mustang i jego 10 milionowy egzemplarzFord Mustang jako najlepiej sprzedający się samochód sportowy

Wg analizy globalnych danych rejestracji samochodów sportowych IHS Markit i wewnętrznych analiz Forda z lat 1966-2018, Mustang jest liderem w sprzedaży w ciągu ostatnich 50 lat – chwali się on 38 tysiącami nabytych egzemplarzy w samej Europie (od czasu jego wprowadzenia na najstarszy kontynent w 2015 roku).  Pokonał on m.in. Porsche 911 na 13 europejskich rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W czołowej piątce europejskich rynków sprzedaży Mustanga znalazły się w zeszłym roku Niemcy, Zjednoczone Królestwo, Francja, Belgia i Szwecja.

Zobacz także Brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym – zmiana przepisów

Gł.fot.: Ford

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia