Auto z historią – Ford Capri II – pierwszy hatchback Forda

1457

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Auto z historią - Ford Capri Mk2 - egzemplarz Michała

Auto z historią – Ford Capri II

Ford Capri II – druga generacja dwudrzwiowego Forda zadebiutowała w lutym 1974 roku. Druga generacja miała być kontynuacją pierwszego modelu Capri, który okazał się sukcesem sprzedażowym miała być dostosowana jeszcze bardziej do rynku. Zastosowano krótszą maskę, zwiększono kabinę, zwiększono bagażnik i poprawiono dostępność do niego. Auto miał spełniać rolę rodzinnego usportowionego auta. Produkcja odbywała się w Wielkiej Brytanii, Belgii oraz Niemczech.

Ford Capri II – pierwszy hatchback Forda

Wraz z coraz większym rozwojem i popularnością nadwozia typu hatchback Ford postanowił nie zostawać w tyle i również w swoim modelu zastosować tego typu nadwozie. Pozwoliło to na łatwiejszy dostęp do bagażnika, którego pojemność wyniosła 630 litrów. Padło na Capri II. Zastosowano przeróżne silniki od 1,3 l (55 KM) aż do najmocniejszej 3-litrowej jednostki o mocy 140 KM. Do wyboru były tylko i wyłącznie silniki benzynowe. Capri był również lekki – w zależności od wersji jego waga mieściła się w przedziale 975 – 1140 kilogramów.

Auto z historią – Ford Capri Mk2 – egzemplarz Michała

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia