Karton zamiast tablicy, czyli rękodzieło polskich kierowców

1984

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

karton zamiast tablicy

Karton zamiast tablicy, czyli rękodzieło polskich kierowców.

Jadąc polskimi drogami widać, że naszym kierowcom nie brakuje kreatywności. Karton zamiast tablicy, złe zabezpieczenie bagażu czy jazda z otwartym bagażnikiem. Potrafimy poradzić sobie z każdym problemem i co więcej, wszystko jesteśmy w stanie wytłumaczyć. Absurdów na polskich drogach niestety nie brakuje. Jednak wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że za kartonowe tablice rejestracyjne grożą naprawdę wysokie mandaty.

Karton zamiast tablicy – jak przewozić rowery?

karton zamiast tablicyProblem z tablicami rejestracyjnymi występuje nie tylko wtedy, kiedy zostaną skradzione. Znacznie częściej mamy do czynienia z zasłonięciem tablic, np. poprzez wystający bagaż lub rowery przewożone na dodatkowym uchwycie. Z racji tego, że zasłonięcie tablicy grozi karą, wielu kierowców dorabia ją własnoręcznie. Tektura, kawałek plastiku albo dykta. Sposobów jest bardzo dużo, jednak wszystkie są tak samo nieskuteczne. Za brak tablicy rejestracyjnej wydanej przez właściwy organ możemy otrzymać mandat w wysokoci 100 zł oraz aż 3 punkty karne.

karton zamiast tablicyZastanawiacie się, dlaczego punkty karne? Zgodnie z prawem punkty karne są przyznawane, kiedy dochodzi do wykroczenia zagrażającemu bezpieczeństwu na drodze. Może karton zamiast tablicy bezpośrednio nikomu nie zagraża, ale powód, dlaczego z nią jedziemy już tak. Zazwyczaj kierowcy nie tworzą jej tylko dla rozrywki. Nie można się więc dziwić, że podczas kontroli za takie „dzieło” dostaniemy mandat i punkty karne.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wyrobienie trzeciej, dodatkowej tablicy rejestracyjnej, którą możemy zamontować na uchwycie. Taka „fanaberia” będzie nas kosztować 53 zł. Oszczędzamy więc nie tylko pieniądze, lecz także niepotrzebne tłumaczenie się przed funkcjonariuszem, stres i czas. Dodatkową tablicę można wyrobić w urzędzie właściwym dla rejestracji pojazdu.

Karton zamiast tablicy, folia, dywan i kanapa. Jak sobie z tym poradzić?

Doskonale wiemy, że każdemu z nas zdarza się przewozić rzeczy, które nie mieszczą się w bagażniku. Zamiast obwiązywać klapę bagażnika sznurkiem, przyklejać drzwi taśmą klejącą i montować karton zamiast tablicy, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt.
Na rynku dostępne są specjalne bagażniki na dach, uchwyty czy też zestawy do montażu. Taka inwestycja pozwala nam nie tylko uniknąć mandatu, lecz także bezpiecznie przewozić cały bagaż.

Źle zabezpieczony bagaż zagraża naszemu bezpieczeństwu i może być przyczyną wypadku. Jeśli tablica rejestracyjna oraz światła pojazdu będą widoczne, możemy być pewni, że nic nam się nie stanie, oraz że nie dostaniemy mandatu.

Przeczytaj również:

Dłuższe kontrole policji. Kolejny etap strajku.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia