Odwiedź ciekawe miejsca razem ze Slow Road

245

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Slow Road

 Podróżuj wolniej i zrelaksuj się – Slow Road

W dzisiejszych czasach ludzie żyją zbyt „szybko”. Nie mają czasu na odpoczynek i regenerację. Szybciej, nie zawsze znaczy lepiej. Czasami warto zwolnić tempo pracy, odpuścić jakieś zlecenie by móc w pełni cieszyć się życiem. Naprzeciw szybkiemu tempu życia wychodzi slow life. Wartości tej idei są proste i na ogół wszystkim znane: żyj świadomie, z uważnością dla swoich celów i detali, odżywiaj się zdrowo i nie zaniedbuj duchowej sfery swojego życia, pielęgnuj relacje, celebruj chwile, podróżuj i poznawaj, otwórz się na nowe i nieznane, zwolnij, odpocznij.

Slow Road przewodnik ciekawych miejsc do podróżowania

Mazda Motor Poland od trzech lat próbuje zachęcić ludzi, kierowców do porządnego odpoczynku budując bazę tras i miejsc wartych odwiedzenia. W przewodniku Slow Road na stronie www.slowroad.pl opisanych jest aktualnie ponad 50 różnych tras. Od Bieszczadzkiej Klasyki, przez Mazurską Włóczęgę, skalny świat Jury, tajemnice Roztocza czy mazowieckie trasy wzdłuż rozlewisk rzek. Trasy Slow Road prowadzą do niemal 200 miejsc, tak niepowtarzalnych jak Folwark Karczemka, Cisowe Wzgórze, Chata Magoda, Dolina Bobrów, Uroczysko Zaborek czy Zielenica – Niebo do wynajęcia.

Slow Road

Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland podkreśla, że Slow Road to sugestia, by wybrać się w krótką, nawet jednodniową podróż, dać sobie szansę na zmianę, by poczuć wiatr, posmakować chleba pieczonego przez gospodarzy, posłuchać śpiewu ptaków, pobyć z bliskimi. „W naszym projekcie nie ma ekskluzywnych turystycznych promenad i deptaków, bo przewodnik Slow Road opisuje trasy, które prowadzą do kameralnych dworków, siedlisk agroturystycznych czy domów gościnnych – miejsc, które tworzone są w duchu slow life, z doskonałą domową, regionalną kuchnią. Łacińska sentencja „śpiesz się powoli” pozostaje aktualna, gdyż aby delektować się życiem, trzeba nauczyć się smakować jego małe kawałki. To oznacza, że warto zwolnić, a czasem nawet zatrzymać się. Idea Slow Road jest zachętą do uważnego podróżowania po niezwykłych trasach i miejscach, gdzie możemy być zwyczajnie wolni, w każdym znaczeniu tego pięknego słowa.” – dodaje Szymon Sołtysik.

Slow Road jako pozytywny styl podróżowania

Mazda od lat tworzy swoje samochody w duchu rzemieślniczej dbałości o detale, udoskonalania technologii przez przełamywanie konwencji, odtworzenia istoty dynamiki ruchu w stonowanej stylistyce projektowania KODO – Dusza Ruchu, z myślą o poczuciu równowagi i jedności kierowcy z samochodem zwanej Jinba-Ittai. Naturalną konsekwencją takiej strategii jest komunikacja oparta o ideę, która wyrasta z filozofii slow life. Slow Road to nic innego, jak pozytywny styl podróżowania, bez pośpiechu, niekoniecznie daleko od własnego domu, ale zawsze na spotkanie z naturą, pozytywnymi emocjami i prostymi przyjemnościami.

Slow Road

Warto czasem się zatrzymać i zregenerować siły, by później móc z chęcią wrócić do codzienności. Informacje jaką trasą najlepiej dojechać do najciekawszych miejsc znajdują się na stronie www.slowroad.pl

Zobacz Kawa w podróży?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia