Triumf marki KIA na europejskich rynkach motoryzacyjnych

479

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Triumf marki KIA na europejskich rynkach motoryzacyjnych

Korea może pochwalić się wieloma znakomitymi produktami, wśród których na uwagę bez wątpienia zasługują samochody KIA. W Europie, w tym również w Polsce, cieszą się one rosnącą popularnością, zwłaszcza modele SUV`ów.

KIA – najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej

KIA jest marką o wieloletniej historii. Powstała w 1944 roku i zaczynała od produkcji części do rowerów. Z czasem jednak Koreańczycy znacznie poszerzyli swój asortyment produkcji, przybliżając się coraz bardziej do samochodów. Wytwarzali motocykle, pojazdy trójkołowe, aż w końcu udało im się stworzyć bardzo solidny, własny silnik do samochodu. Dzięki niemu na początku lat 70. XX wieku KIA wypuściła na rynek swoje pierwsze samochody.

Na rozwój KIA wpłynęło również przejęcie koreańskiej firmy w 2000 roku przez koncern motoryzacyjny o światowej renomie – Hyundai Kia Automotive Group. Dziś Koreańczycy nie ustępują swoimi osiągnięciami na rynku motoryzacyjnym najważniejszym potęgą w tej branży z innych krajów na całym świecie.

Triumfy marki Kia w Europie

W dużej mierze samochody KIA sprzedawane w Europie nie pochodzą bezpośrednio z fabryk w Korei, ale z oddziałów KIA na Starym Kontynencie. Jedna z takich fabryk znajduje się na Słowacji. Warto przytoczyć statystyki, że np. w 2014 roku słowacka fabryka wypuściła na drogi europejskie aż 323 tys. aut marki Kia, a to absolutny rekord w historii firmy. Jednak klientom wciąż jest mało, ponieważ kupujący czasem długo muszą czekać na odbiór zamówionego w salonie pojazdu.

W Polsce KIA nie ma swojej fabryki, ale w Żylinie, niedaleko za polską południową granicą, na Słowacji produkuje się silniki do jej samochodów. Najchętniej kupowanym modelem KIA w Europie jest KIA Sportage, a na kolejnych miejscach plasują się Cee`d i Rio.

KIA w Polsce

Na polskim rynku samochodowym sprzedawane są w salonach, w komisach czy wśród handlarzy popularne modele KIA. To między innymi KIA Soul, Ceed, Carens, Sportage, Sorento, Rio, Optima, Picanto czy Venga. Używane auta tej marki kupimy m.in. ze strony https://malibu-auto.pl/. To jednocześnie ASO KIA Warszawa – Autoryzowany Serwis Obsługi klientów posiadających samochody marki KIA.

Samochody KIA Warszawa kupuje masowo, co można zobaczyć na ulicach stołecznego miasta. Nie brakuje ich również w innych miastach w Polsce i na przedmieściach. KIA znajduje się z modelem Sportage na 18. miejscu rankingu sporządzonego przez firmę SAMAR, obejmującym najpopularniejsze modele pojazdów samochodowych. Na 13. miejscu KIA Sportage uplasowała się, jeśli chodzi o sprzedaż samochodów dla klientów indywidualnych. To model z rodziny crossove/suv. Sylwetkę tego modelu zaprezentowano po raz pierwszy jesienią 2015 roku i została ona pozytywnie oceniona przez klientów. Ogólnie sprzedano aż 2497 egzemplarzy KIA Sportage klientom prywatnym.

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia