Jazda pod wpływem alkoholu – co o tym myśli kandydat na Prezydenta Warszawy?

479

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jazda pod wpływem alkoholu

Jazda pod wpływem alkoholu – jakie konsekwencje?

Nie wsiadaj po pijaku do samochodu – niby każdy wie, niby każdy przestrzega, ale zdarzają się jednak przypadki, gdzie prowadzimy samochód po zażyciu alkoholu. Co nam wtedy grozi? Polskie prawo trochę się zaostrzyło, i nie mówię tu o samym prowadzeniu samochodu pod wpływem napojów wysoko procentowych, a o doprowadzeniu do wypadku pod ich wpływem.

Jazda pod wpływem alkoholu – progi stężeń alkoholu we krwi

Jazda po pijanemu może dość sporo obciążyć nasz budżet domowy, jak również może ograniczyć naszą wolność. Wszystko zależy od okoliczności, oraz od stężenia alkoholu w naszej krwi. W Polsce dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,19 i w tym przypadku nie poniesiemy żadnej odpowiedzialności karnej. Między 0,2-0,5 promila popełniamy już wykroczenie, wtedy grozi nam areszt lub grzywna nie mniejsza niż 50 zł. Już przy wykroczeniu może zostać odebrane nam prawo jazdy. Powyżej 0,5 promila we krwi uznawane jest już jako przestępstwo. Prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli jest to recydywa, to kara podlega dodatkowemu zaostrzeniu, przez pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz obowiązkowemu dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

Jazda pod wpływem alkoholu

Jazda pod wpływem alkoholu – opinia Marka Jakubiaka – kandydata na Prezydenta Warszawy

Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu jest bardzo surowo traktowane. Wiadomo, że każdy wypadek jest inny, ma inne okoliczności i jest indywidualnie badany. Kierowca, który jechał z 0,1 promila będzie inaczej potraktowany jak ten z 1 promilem. Mimo wszystko nadal to dość surowa kara, która obejmuje również pozbawienie wolności. W tej kwestii opowiedział się kandydat na Prezydenta Warszawy Marek Jakubiak – Zamykanie rowerzystów czy kierowców w więzieniu bez możliwości zawieszenia kary jest bardzo obstrukcyjnym działaniem i niedoprowadzającym do żadnego sukcesu. Twierdzi również, że sytuacja w Polsce „powoli się cywilizuje”, i jest już coraz mniej wypadków z udziałem pijanych kierowców. A Wy co myślicie?

Zobacz Zakaz wjazdu samochodem do centrum – czy to dobry pomysł? Marek Jakubiak po stronie kierowców

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia