Życzliwość na polskich drogach

343

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak jeżdżą Polacy

Życzliwość na polskich drogach, czyli jak jeżdżą Polacy?

 

Przełom sierpnia i września to nie tylko powrót do szkoły. W tym czasie Polacy wykorzystują ostatnie dni wakacji, aby odpocząć lub wrócić z urlopów. Natłok obowiązków, nowe wyzwania i zwiększony ruch na drodze sprawiają, że stajemy się nerwowi i niewyrozumiali dla innych kierowców. Większa liczba wypadków i kolizji, stres oraz ciągłe napięcie. Według najnowszych badań to właśnie tak jeżdżą Polacy.

Jak jeżdżą Polacy na koniec wakacji?

Niestety badania jednoznacznie pokazują, że koniec wakacji to okres zmniejszonej życzliwości na drodze. Podobno aż co trzeci z nas jeżdżąc komunikacją publiczną nie ustępuje miejsca osobom starszym oraz kobietom w ciąży. Niechętnie ustępujemy pierwszeństwa, zdarza nam się „nie wpuszczać” innych kierowców na nasz pas czy też częściej przejeżdżamy na czerwonym świetle. W tym czasie skupiamy wyłącznie na sobie i nie zwracamy uwagi na komfort i samopoczucie innych członków ruchu drogowego. Konsekwencją takiego zachowania jest zwiększona liczba wypadków i kolizji oraz niepotrzebny stres.

Jak jeżdżą Polacy, czyli delikatność w praktyce.

Jak jeżdżą PolacyNajwiększym naszym problemem jest brak wyrozumiałości na drodze. Będąc ciągle w pośpiechu, zestresowani nie ustępujemy pierwszeństwa pieszym, nie zatrzymujemy się przed pasami i nie potrafimy zrozumieć, że ktoś nie wie jak jechać. Ponad 40% kierowców twierdzi, że wpuszczanie innych czy zatrzymywanie się przed pasami to nasz „narodowy problem”. Może wystarczy więc zacząć zmiany od siebie, aby poprawić sytuację na drogach?

Brak delikatności sprawia, że wykonujemy nerwowe i często nieprzemyślane ruchy. W wielu sytuacjach przemyślenie decyzji lub zastanowienie się mogłoby uchronić nas przed niebezpieczeństwem. Jeśli więc chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak jeżdżą Polacy? Możemy jasno powiedzieć, że zbyt porywczo i nieodpowiedzialnie.

Kieruj się delikatnością na drodze

Jak jeżdżą PolacyMilka zwróciła uwagę na to, jak jeżdżą Polacy. Już po raz kolejny przeprowadzana jest akcja „Kieruj się delikatnością”, w ramach której marka zachęca do bycia delikatnym na drodze. Co ciekawe, Milka podchodzi do problemów na drogach jak do problemu społecznego. Konsekwencją takiego myślenia są więc akcje marketingowe w mediach oraz w Internecie, banery i reklamy na drodze, czy też plakaty na przystankach autobusowych. Chodzi o to, aby naświetlić problem i pokazać jak jeżdżą Polacy. Są to małe kroki, dzięki którym zwiększamy naszą świadomość, poprawiamy bezpieczeństwo na drodze oraz po prostu lepiej się czujemy.
Jeśli w rezultacie, choć w niewielkim stopniu bezpieczeństwo na polskich drogach poprawi się, akcja powinna zostać jak najczęściej powtarzana.

Przeczytaj również:

Dorian T. skazany. 5 lat więzienia dla znanego DJ’a

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia