Land Rover Discovery 1

826

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Land Rover Discovery 1 - źródło: wikipedia, autor: OSX

Land Rover Discovery 1

Land Rover Discovery pierwszej generacji to pojazd z pogranicza dwóch klas, ponieważ przekracza możliwości popularnych SUV-ów, natomiast do bycia prawdziwą terenówką trochę mu brakuje. Do produkcji został wprowadzony w 1989 roku, a jego sprzedaż trwała 9 lat. Model ten opierał się na podwoziu i układzie napędowym Range Rovera, jednak był dużo bardziej dostępny cenowo w związku był dość popularny. Jeep Wrangler oraz Nissan Partrol byli głównymi konkurentami Discovery. Co ciekawe w Japonii występował jako Honda Crossroad.

Land Rover Discovery 1 – źródło: wikipedia, autor: Tennen-Gas

Land Rover Discovery – próba rozpowszechnienia modelu

Początkowo Discovery był dostępny w wersji 3- drzwiowej. Rok po debiucie do oferty trafiła wersja 5-drzwiowa. Każda z nich miała 5 podstawowych miejsc oraz możliwość zamontowania w bagażniku dodatkowych dwóch siedzeń. Co ciekawe, żeby zwiększyć zainteresowanie modelem oraz uczynić go bardziej powszechnym do zaprojektowania wnętrza została zatrudniona firma zewnętrzna. Założenia przedstawione firmie zakładały, żeby nie sugerować się dotychczasowymi rozwiązaniami i stworzyć wnętrze od zera. Firma Conran Design Group stworzyła wiele oryginalnych rozwiązań z których ostatecznie zrezygnowano. Jednym z takich rozwiązań była osłona przeciwsłoneczna umieszczona na środku kierownicy. Natomiast i tak wnętrze różniło się mocno od wszystkich pozostałych stworzonych przez Land Rovera dotychczas. Znaczna część wnętrza została zbudowana z tworzywa „Sonar Blue” (niebieskie wykończenie kabiny). Zastosowano wiele praktycznych rozwiązań takich jak uchwyty ręczne w zagłówkach przednich foteli dla pasażerów siedzących z tyłu, uchwyt na czasopisma czy podwójne panele dachowe.

Land Rover Discovery 1 – źródło: wikipedia, autor: Charles 01

Land Rover Discovery w dzisiejszych czasach

Discovery pierwszej generacji nie jest z pewnością najbardziej legendarnym modelem w historii Land Rover. Natomiast ma stanowi bardzo dobrą do solidnego auta roboczego, oraz na zabawy w lżejszym terenie. Na portalach aukcyjnych regularnie jest kilka sztuk do kupienia, ceny zaczynają się od 5, ale czasem dochodzą nawet do 30 tysięcy złotych. Te najtańsze chyba warto omijać, natomiast te najdroższe to zazwyczaj modele, które przeszły przeróbki umożliwiające podróżowanie po terenie dla bardziej wymagających. Główną wadą tego modelu, która występuje w większości egzemplarzy jest korozja. Użytkownicy również narzekają na częste awarie podzespołów.

Zobacz także Ford Explorer II – amerykański SUV

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia