Brak miejsc parkingowych a samochodów coraz więcej

268

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Marek Jakubiak Brak miejsc parkingowych

Brak miejsc parkingowych a samochodów coraz więcej

Marek Jakubiak miejsc parkingowych brakZ roku na rok możemy zauważyć wzrost liczby samochodów na polskich drogach. Dotyczy to głównie dużych, prężnie rozwijających się miast i aglomeracji m.in w Stolicy, gdzie w godzinach szczytu można utknąć w nawet kilkugodzinnych korkach. Zatłoczone drogi przyprawiają kierowców o niepotrzebny stres i nerwy. Jeśli do tego dodamy brak miejsc parkingowych, które – w przypadku szczęśliwego trafu – znajdą się z dala od miejsca docelowego to otrzymamy sfrustrowanego mieszkańca, któremu – patrząc na warunki – dla swojego zdrowia bardziej opłaca się poruszać komunikacją miejską, której do zarzucenia też jest niejedno…

Zakaz wjazdu do miast – kierowcy oburzeni

Posłowie zachodzą w głowę, aby wymyślić nowe rozwiązania, które miałyby rozładować ruch w dużych miastach oraz zwiększyć dostępność miejsc parkingowych. W związku z wejściem w życie ustawy o elektromobilności pojawiły się pomysły dotyczące m.in. wprowadzenia opłat za wjazd do centrum miast samochodami spalinowymi i darmowe miejsca parkingowe dla pojazdów niskoemisyjnych. Ci z nas, którzy na co dzień poruszają się w miastach – w drodze do pracy czy szkoły – wiedzą jak uciążliwy stałby się zakaz wjazdu do centrum miast. W szczególności jeśli mieszkają na przedmieściach i dojazd komunikacją sprawia duży problem. –  “Warszawa jest również dla kierowców i dla samochodów. Nie możemy robić w tej chwili z Warszawy skansenu pod pozorem smogu. Ten smog istnieje i powiem szczerze, że nawet jak się zamyka w miastach ruch samochodowy, to smog dalej jest. To ja się pytam, gdzie jest przyczyna? Przyczyna jest w zmianie róży wiatrów, nad tym trzeba pomyśleć.” – mówi Jakubiak.

Marek Jakubiak Brak miejsc parkingowych
Marek Jakubiak proponuje wybudowanie parkingów zbiorczych

Zbiorcze parkingi najlepszym rozwiązaniem według Marka Jakubiaka

Brak miejsc, parkowanie daleko od domu, to tylko nieliczne z czynników przemawiających za tym, że potrzebna jest większa ilość parkingów na terenie dużych miast. “W Warszawie powinniśmy znaleźć miejsce na zbiorcze parkowanie samochodów, same galerie handlowe nie dadzą tutaj rady” – stwierdził Marek Jakubiak, kandydat na Prezydenta Warszawy. Dodał również, że dobrym rozwiązaniem mogłyby być wielopiętrowe podziemne parkingi.

Co myślicie, jakie rozwiązanie należałoby wprowadzić?

Przeczytaj też walka ze smogiem dalej trwa – uważaj, aby nie dostać mandatu

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia