Pierwszy sportowy SUV Škody – Kodiaq RS w Paryżu

0
637

Kodiaq RS – pierwszy sportowy SUV Škody

Już w październiku, podczas Paryskiego Salonu Samochodowego będzie można zobaczyć pierwszego SUV-a Škody w odmianie RS. Škoda Kodiaq RS to samochód dla tych, którzy na co dzień cenią ponadczasową elegancję połączoną z najwyższą jakością i sportowym charakterem. Jest to także ponadprzeciętna moc – model został wyposażony w najmocniejszy silnik wysokoprężny w historii marki (240 KM).

Kodiaq RS

Kodiaq RS jako pierwszy SUV marki Škoda będzie dostępny z metalizowanym lakierem Błękit Race. Co więcej, jest pierwszym z rodziny RS, który posiada zupełnie nowe logo z czerwonym „V“ oznaczającym zwycięstwo, na kratce chłodnicy i z tyłu na pokrywie bagażnika.

Kodiaq RS – zderzaki w nowym wydaniu

Specjalnie dla modelu RS, Škoda zmodyfikowała design zderzaków. Z przodu agresywny wygląd podkreślony jest przez dostępne w standardzie reflektory full LED. Z tyłu samochodu uwagę zwraca odblaskowy element, który rozciąga się na całej szerokości auta. To rozwiązanie wyróżniające wszystkie modele RS w ofercie marki. Pod tylnym zderzakiem dobrze widoczne jest zakończenie dwóch rur wydechowych, dzięki czemu auto ma wyraźnie sportowy charakter.

Kodiaq RS

Kodiaq RS już w standardowym wyposażeniu jest wyposażony w 20-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich. To rozwiązanie, które debiutuje wraz z nowym modelem. Koła Xtreme w antracytowej stylistyce podkreślają dynamiczny charakter pojazdu. Układ hamulcowy, w tym 17-calowe tarcze i wyróżniające się, czerwone zaciski hamulcowe, pokazują że auto jest wprost stworzone, aby dostarczać kierowcom wielu sportowych emocji.

Zobacz ŠKODA KAROQ SPORTLINE na Motor Show w Paryżu