Jak skutecznie oszczędzić na oponach?

1046

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak skutecznie oszczędzić na oponach

Lany bieżnik i tania guma czyli jak skutecznie oszczędzić na oponach?

Sezon zmiany opon na zimowe zbliża się bardzo szybko. Kierowcy, którzy zamierzają kupić nowe opony muszą liczyć się z wydatkiem rzędu minimum 1000 zł. Wielu kierowców twierdzi, że wie, jak skutecznie oszczędzić na oponach. Czy jest to możliwe? A jeśli tak, to czy nasze „oszczędności” na pewno pomagają na drodze?

Jak skutecznie oszczędzić na oponach – opony bieżnikowane

jak skutecznie oszczędzić na oponach

Jednym z najpopularniejszych sposobów na oszczędności na ogumieniu jest zakup „opon bieżnikowanych”. Już po wpisaniu tego hasła w wyszukiwarkę pojawi nam się długa lista sklepów online i stacjonarnych, w których możemy je kupić. A co tak naprawdę oznacza słowo „bieżnikowane”. Są to opony, które już raz zostały zużyte i postanowiono je jeszcze zregenerować. W zależności od rodzaju opony, bądź też od stopnia jej zużycia wykorzystuje się do tego rozmaite metody. W konsekwencji tego opony zyskują nowy bieżnik nałożony na karkas lub kolejną warstwę gumy, na której ponownie wytłacza się bieżnik.

Co ciekawe, koszt takich opon jest średnio minimum 30% mniejszy niż koszt nowego kompletu. Zdarza się, że komplet opon bieżnikowanych dostaniemy już za niespełna 400 zł.

Jak skutecznie oszczędzić na oponach – import z Azji

jak skutecznie oszczędzić na oponachKolejna propozycja dla oszczędnych to opony chińskiego pochodzenia i nie mam tutaj na myśli opon topowych producentów wyprodukowanych na Wschodzie. Chodzi o opony z azjatyckich, niszowych fabryk, o których nikt wcześniej nie słyszał. Takie produkty, przynajmniej w teorii mają dokładnie ten sam wygląd i te same właściwości, co ogumienie popularnych marek. Jedyna różnica to jakość wykorzystanych w produkcji surowców, która w przypadku opon spełnia kluczowe zadanie. Oczywiście może się zdarzyć, że opony „z Chin” będą fantastycznej jakości, jednak jest to wyłącznie łut szczęścia.

Jak skutecznie oszczędzić na oponach – opony całoroczne

jak skutecznie oszczędzić na oponachOstatni sposób to zakup opon całorocznych. Można powiedzieć, że jest to hybryda pomiędzy komfortową jazdą po śniegu i lodzie oraz optymalną drogą hamowania latem. Takie opony najlepiej sprawdzą się w miastach, w małych, kompaktowych autach. Jeśli chcemy ich używać w trasie, zdecydowanie nie jest to dobre rozwiązanie. Pamiętajmy również, że takie opony przy temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza tracą swoje właściwości, a więc jeżdżenie na nich w Polsce może być nieco ryzykowne.

Można śmiało powiedzieć, że nie ma przepisu, jak skutecznie oszczędzić na oponach. Może zamiast szukać oszczędności w postaci bieżnikowania lub transportu z Chin, warto zainwestować? Pamiętajmy, że nowe, dobrej jakości opony zapewniają nam bezpieczeństwo na drodze oraz, że posłużą zdecydowanie dłużej niż jeden sezon. A kiedy jest czas na wymianę opon? 

a jak zaoszczędzić na paliwie?https://bezpiecznapodroz.org/2019/03/04/jak-oszczedzic-na-paliwie-kilka-zasad/

Przeczytaj również:

Jesienią uważaj na zwierzęta na drogach!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia