Retro Motor Show 2018 już za nami

353

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

www.retromotor.pl

3. edycja targów Retro Motor Show

Pod koniec października odbyła się już 3. edycja targów Retro Motor Show. Na targach pojawiła się rekordowa liczba uczestników, aż 36 909! Wystawionych zostało ponad 700 pojazdów z każdej dekady XX wieku.

Retro Motor Show
www.retromotor.pl

W 5. pawilonach można było podziwiać prawdziwe perły motoryzacji – rowery, bicykle, quadracykle, motorowery,  motocykle, samochody osobowe i dostawcze, pojazdy specjalistyczne, ciężarówki, traktory, autobusy, wozy policyjne i strażackie, karetki ratunkowe, wagon tramwajowy z 1905 r., czołgi, wozy pancerne a nawet armatę!

Retro Motor Show – 100 pojazdów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Automobilklub Wielkopolski zaprezentował symboliczne 100 pojazdów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zwiedzający mogli zobaczyć m.in. pokój i warsztat H. Forda z imitacją taśmy produkcyjnej, mechaników pracujących przy pojazdach oraz samego Henry’ego siedzącego przy biurku. Nie zabrakło również pojazdów sportowych z lat 20-tych, w tym jedynego w Polsce prawdziwego Bugatti – T40 z 1928 r. Wyjątkowo licznie reprezentowany był okres PRL-u  poprzez pojazdy rządowe i milicyjne. Można było także postać w kolejce do sklepu mięsnego „Społem” oraz podziwiać pojazdy „zza żelaznej kurtyny”, o których marzyliśmy w latach 70-tych i 80-tych.

Retro Motor Show
www.retromotor.pl

Imponująco przedstawiała się również strefa „wakacji w stylu PRL” z jedną z kilku zachowanych w Polsce przyczep kempingowych Niewiadów „Tramp”. Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, oddział Muzeum Wojska Polskiego prezentowało nie tylko czołgi M60 oraz M88, ale także wóz pancerny Austin-Putiłow „Poznańczyk” nierozerwalnie związany z wojną polsko-bolszewicką 1920 roku oraz oryginalną armatę Powstańców Wielkopolskich, która została wystawiona specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Wielkopolscy strażacy poza imponującymi wozami drabiniastymi przygotowali również wystawę poświęconą roli, jaką straże pożarne odegrały w pierwszych latach niepodległej Rzeczypospolitej.

Retro Motor Show – 70. rocznica Citroёna 2CV

70-lat temu swoją premierę miał Citroёn 2CV, właśnie temu modelowi Citroёn Klub Poznań i Citroёn Oldtimer Club Polska poświęciły imponującą ekspozycję stoiska. 70-lecie marki świętowało również Porsche, które specjalnie z tej okazji zaprezentowało publiczności supersportowe 911 GT1, którego wyprodukowano zaledwie 23 sztuki. Warto wspomnieć, że auto przyjechało do nas prosto z Porsche Museum w Stuttgarcie. Poznańskim akcentem było 30-lecie produkcji Tarpana Honkera, który przez lata zjeżdżał z taśm produkcyjnych FSR „Polmo”.

Retro Motor Show
www.retromotor.pl

Retro Motor Show okazją na poznanie tajników renowacji pojazdów zabytkowych

Retro Motor Show to doskonała okazja na spotkanie z fachowcami zajmującymi się renowacją pojazdów zabytkowych. W „żywej” strefie Akademii Renowacji można było poznać tajniki cynowania karoserii, napraw blacharskich, mechanicznych, dorabiania elementów, usuwania starych powłok lakierniczych czy naprawy tapicerki bez jej ściągania. To doskonałe miejsce na wymianę doświadczeń wśród mechaników i rzemieślników oraz podnoszenie kompetencji w tych poszukiwanych na rynku pracy zawodach, jakimi są mechanik, lakiernik oraz blacharz pojazdów zabytkowych.

Retro Motor Show
www.retromotor.pl

Targowe pawilony dosłownie opanował klimat retro – zarówno na scenie muzycznej,  gdzie królowała muzyka na żywo w wykonaniu Retro Hobby Bandu, jak i wśród zwiedzających, którzy dali się temu klimatowi ponieść uczestnicząc w potańcówkach i stylizacjach. Strefa mody i urody cieszyła się ogromną popularnością, a elegancja zebranych tam szykownych panów była dla pań tym samym, czym piękne hostessy dla panów.

Retro tuning na Retro Motor Show – tego jeszcze nie było

Tegoroczną nowością była strefa klasyków i youngtimerów po tuningu. Ponad 30 starannie wyselekcjonowanych aut, pasja i ogromny nakład pracy właścicieli, wierność detalom i trendom z lat 80-tych i 90-tych tworzyły wyjątkowo atrakcyjną ekspozycję, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Przeczytaj Poseł Kukiz’15 chce, aby przejście na czerwonym świetle było dozwolone. Czy będzie zmiana przepisów?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia