Elektryczne Volvo – debiut już w przyszłym roku

732

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volvo XC40 Electric - źródło:volvocars.com

Elektryczne Volvo – debiut już w przyszłym roku

Chyba już nie ma producenta samochodu, który nie myśli o gamie samochodów elektrycznych w swojej ofercie. Kwestia kiedy i w jakim segmencie. Volvo o przyszłości elektrycznej mówiło dość wcześnie, bo już w 2015 roku. Hybrydy zadebiutowały już w 2014. Od tego roku z założenia każdy z nowych modeli wprowadzanych na rynek jest oferowany z jednostką hybrydową plug-in. Wersje hybrydowe w Volvo nazywają się „Twin Engine”. Kiedy zobaczymy na rynku elektryczne Volvo ? Na przyszły rok planowana jest premiera elektrycznej wersji Volvo XC40. Volvo chce by w 2025 roku połowa sprzedawanych samochodów posiadała silnik elektryczny.

Volvo XC90 – źródło:volvocars.com

Elektryczne Volvo – Twin Engine

Volvo projektując nowe modele z założenia już projektuje je tak by silniki elektryczne w żaden negatywny sposób nie wpływały na funkcjonalność samochodu. Pierwszym takim samochodem był Volvo XC90 Twin Engine T8. Ciekawą opcją hybrydowych Volvo jest możliwość wyboru kilku trybów jazdy, które mają wpływ na wykorzystanie silników. Pierwszy najbardziej podstawowy tryb nazywa się „Hybrid”. Jest to tryb, który Volvo zaleca do codziennej jazdy. Pojazd wtedy sam wybiera ile energii czerpie z którego silnika, zapewniając jak najniższe spalanie. Drugi z trybów to tryb „Pure Electric” w którym auto napędzane jest tylko i wyłącznie z silnika elektrycznego. Zasięg może wynieść nawet 40 km. Najbardziej dynamiczny tryb to „Power”. Samochód wykorzystuje wtedy stale 2 silniki, nie wyłącza jednostki spalinowej. A przy każdym dynamicznym przyśpieszeniu wykorzystuje dodatkowo moc elektryka. Tryb „AWD” zapewnia stały napęd na 4 koła. Tryb „Save” to tryb oszczędzania energii elektrycznej. Wykorzystuje wtedy silnik spalinowy celem utrzymania pełnej energii elektrycznej.

Polestar 1 – źródło: wikipedia, Alexander Migl

Elektryczne Volvo – Polestar

Polestar to marka Volvo Cars z siedzibą w Göteborgu. Polestar to firma opracowuje bardziej  ekstrawaganckie modele oparte na samochodach Volvo. W zeszłym roku ogłoszono, że Polestar zacznie produkować samochody. Będą to samochody klasy wyższej z napędem elektrycznym pod własną nazwą i marką. Mają być największym konkurentem dla Tesla Motors.

Zobacz także Elektryczne Mercedesy – przyśpieszone debiuty

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia