Fleet Market 2018 – relacja z targów motoryzacyjno-biznesowych

341

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fleet Market 2018 
Źródło: Fleet Market 2018

Relacja z X Targów Fleet Market 2018

Tydzień temu, a dokładniej 21 listopada w Warszawie odbyły się targi motoryzacyjno-biznesowe Fleet Market. Zostały zaprezentowane najnowsze samochody osobowe, użytkowe i z napędami alternatywnymi. Dziesiąta edycja odbyła się w Global EXPO – w zrewitalizowanej, pofabrycznej hali FSO.

Fleet Market 2018
Źródło: Fleet Market 2018

Targi odwiedziło dziesięć tysięcy osób. Wśród tylu odwiedzających pojawili się przedstawiciele dużych firm, przedstawiciele sektora MŚP, niezależni przedsiębiorcy, prezesi i właściciele firm. Debiutowały też auta przeznaczone dla kadry managerskiej, samochody z napędami ekologicznymi oraz pojazdy dostawcze i użytkowe. Bogatą ofertą chwaliły się także firmy z sektora usług finansowych, ubezpieczeniowych, serwisowych czy IT. Swoje stoiska miały też firmy szacujące wartość rezydualną, zajmujące się telematyką i logistyką. Nie zabrakło także przedstawicieli ośrodków doskonalenia techniki jazdy jak PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego), czy SKFS (Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych). Wraz z częścią wystawienniczą odbywał się panel konferencyjny. Wykłady były poświęcone: zmianom podatkowym w 2019 r. dot. odliczeń w leasingu i wynajmie, elektromobilności, a także nowej normie pomiaru zużycia paliwa i emisji spalin WLTP.

Fleet Market 2018 – premiery samochodów

Premiera samochodów to ważna część i najciekawsza podczas trwania targów. Premiery są tym elementem, na którzy goście z niecierpliwością czekają. Podczas tegorocznej edycji importerzy pokazali premierowo aż osiemnaście aut!

Fleet Market 2018
Źródło: Fleet Market 2018

Na targach Fleet Market zaprezentowało się nowe Audi Q3, bardziej sportowy i kompaktowy SUV. Po raz pierwszy pojawił się w Polsce Ford Focus Active, który ma pozyskać nowych klientów, a także Ford Transit Custom PHEV, który został wyposażony w zaawansowany system hybrydowy, umożliwiający zerową emisję spalin przy zasięgu nie przekraczającym 50 kilometrów. Zaprezentowany został również Hyundai i30 Fastback N., który swoją  premierę w Polsce miał w listopadzie. Wśród samochodów KIA mogliśmy podziwiać premierowy model ProCeed oraz radiowóz KIA Stinger. Radiowóz zaprezentował również Nissan prezentując model elektryczny Nissan LEAF. Zaprezentowany został także samochód zaprojektowany przez kobietę – kompaktowy Lexus UX.

Fleet Market 2018
Źródło: Fleet Market 2018

Fleet Market 2018 – obecne trendy w motoryzacji

Podczas targów Fleet Market widać było doskonale, jakie są obecnie trendy w motoryzacji.  I tak Volkswagen idąc za ciosem, czyli sukcesem modelu T-Roc zaprezentował model T-Cross. Dodatkowo, na stoisku grupy VW prezentowany był po raz pierwszy w Polsce SEAT Tarraco, a więc kolejny model z nadwoziem SUV, który oferuje siedem miejsc. Na stoisku Renault, prócz nowego kadjara, mogliśmy zagrać w grę narciarską, gdyż marka jest partnerem Polskiego Związku Narciarskiego i naszej kadry skoczków.

Fleet Market 2018
Źródło: Fleet Market 2018

Fleet Market 2018 – samochody elektryczne

To było kwestią czasu, aby na naszym rynku zaczęły pojawiać się samochody elektryczne w większej ilości. W tym roku szlaki przetarł model ZD D2S. Jak powiedział Jarosław Maznas, prowadzący targi i Radosław Pszczółka z PR-u marki ZD, koszt przejechania tym autem 100 km wynosi tyle, co filiżanka kawy i to nie na lotnisku Okęcie. Nissan zaprezentował premierowo nowe silniki spalinowe dostępne w modelu Nissan Qasqhai. Mercedes-Benz Vans ogłosił premierowo usługę Mercedes-Benz Pro, umożliwiającą wsparcie w zarządzaniu
flotą samochodów. Początkową tezę, że współczesny samochód to już bardziej usługa niż przedmiot, potwierdziła premiera nowej marki koncernu PSA! Tą marką okazał się program Free2Move. W tym przypadku mowa również nie o samochodach, a o usługach mobilności.

Fleet Market 2018
Źródło: Fleet Market 2018

Na każdych targach jest tak, że ktoś błyszczy. Niewątpliwie są to w dalszym ciągu samochody spalinowe. A liczba gości oglądających Lexusa LC500, a także Mustanga
Bullita tylko to potwierdza. Samochody elektryczne cieszą się również zainteresowaniem, ale wciąż pozostają jeszcze daleko w tyle.

Przeczytaj Gerard Pique ukarany grzywną 48 tysięcy euro za jazdę bez prawa jazdy

dowiedz się więcej czemu w logistyce europalety są najlepsze i zapoznaj się z relacją z edycji 2016

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia