Volkswagen Beetle – nadchodzi koniec produkcji

0
306
Volkswagen Beetle

Volkswagen Beetle – nadchodzi koniec produkcji

Już od pewnego czasu w branży mówiło się o zakończeniu produkcji kultowego Volkswagen Beetle’a. Wcześniejsze plotki właśnie stają się faktem. Właśnie na rynku pojawiła się finałowa edycja tego projektu, czyli odmiana Final Edition. Jednak dla fanów tego modelu w Europie nie mamy dobrych wieści. Jak twierdzą przedstawiciele Volkswagena, ostatni wypust kultowego następcy Garbusa będzie oferowany jedynie na rynku amerykańskim. Istnieje jednak szansa, że na rynku europejskim pojawią się egzemplarze z prywatnego importu. Pożegnalna wersja następcy kultowego Garbusa została zaprezentowana na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles. Istnieje jednak spora szansa, że już za kilka lat Volkswagen Beetle powróci na drogi, ale już jako pojazd elektryczny.

Volkswagen Beetle – powody zakończenia produkcji

Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle może powrócić jako auto elektryczne

Powodów decyzji o zakończeniu produkcji następcy kultowego Garbusa jest kilka. Przede wszystkim warto wspomnieć o stale spadającym zainteresowaniu tym modelem. Z roku na rok Volkswagen notował coraz gorsze wyniki sprzedaży, co zdecydowało o podjęciu decyzji związanej z wypuszczeniem na rynek pożegnalnej serii tego modelu. Powodów spadku zainteresowania tym modelem jest sporo. Przede wszystkim kultowy “Garbus” od Volkswagena jest dość przestarzały konstrukcyjnie nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę najnowszą generację tego modelu. W porównaniu do nowszych modeli innych producentów w wielu aspektach Beetle po prostu nie nadąża za konkurencją. Spadek zainteresowania jest zauważalny nawet w Stanach Zjednoczonych. Dotychczas amerykanie byli wręcz zakochani w tym modelu.

Volkswagen Beetle – szansa na powrót na rynek

Fani modelu nie powinni się jednak załamywać, ponieważ istniej duża szansa na to, że Volkswagen Beetle powróci do salonów sprzedaży już za kilka lat. Będzie jednak znacząco różnił się od obecnej generacji, ponieważ będzie autem typowo elektrycznym. Jak donoszą amerykańskie media, fakt powrotu następcy kultowego Garbusa na rynek jest wielce prawdopodobny. Nowa odmian elektryczna miała by przynależeć do nowo powstającej rodziny pojazdów elektrycznych oznaczonych jako I.D. W jej skład wejdą także inne popularne modele Volkswagena w których zastosowany zostanie całkowicie elektryczny napęd.

Zobacz również: New Beetle – samochód na zakupy