Mazda CX-3 i CX-5 zawładnęły polskimi kierowcami w  2018 roku

1551

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazda CX-3 i CX-5

Mazda CX-3 i CX-5 najlepiej sprzedającymi się modelami Mazda Motor Poland w 2018 roku

Moda na SUV-y i crossovery wciąż trwa. Jak pokazują dane sprzedażowe Mazdy Motor Poland, w Polsce to właśnie te samochody najchętniej wybierają klienci. Tegoroczna sprzedaż Mazdy Motor Poland w okresie od stycznia do końca listopada jednoznacznie potwierdza, że ponad połowa klientów wybiera samochody z segmentu SUV – modele CX-5 i CX-3. Według danych importera do końca listopada w ręce klientów trafiło 11340 nowych samochodów. Wśród nich 2879 egzemplarzy modelu Mazdy CX-3 i 3087 egzemplarzy Mazdy CX-5. Rynkowy sukces Mazdy CX-3 i CX-5 jest odzwierciedleniem ogólnej europejskiej tendencji wzrostowej sprzedaży samochodów z segmentu SUV i crossover. W przypadku Mazda Motor Poland trwa nieprzerwanie od 2015 roku, gdy CX-3 debiutowała na rynku.

Mazda CX-3 i CX-5 – najlepiej sprzedające się SUV-y

Mazda CX-3 znalazła się na 4. miejscu wśród najchętniej wybieranych samochodów segmentu SUV w okresie styczeń – październik tego roku. Dane zostały opublikowane przez IBRM Samar. Nie ma się co dziwić, że zawładnęła sercami Polaków. Jest uniwersalna, komfortowo można poruszać się nią zarówno w zatłoczonym mieście, jak również wyruszyć w podróż. Pozwala forsować wysokie krawężniki i nie obawia się terenowych nierówności. Samochód jest dynamiczny, gdy potrzebujemy nagle przyspieszyć, zwrotny podczas wykonywania manewrów i komfortowy dzięki bogatemu wyposażeniu. Mazda CX-3 wybierana jest przez więcej niż połowę klientów w najwyższej wersji wyposażenia – SkyPASSION. Aż jedna trzecia klientów decyduje się na wersję z napędem na obie osie z silnikiem benzynowym Skyactiv-G o pojemności 2.0 i mocy 150 KM.

Mazda CX-3 i CX-5

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników sprzedażowych Mazdy CX-3, która od chwili swojej premiery w roku 2015 stanowi elegancki i dynamiczny wzorzec dla nowego typu pojazdu segmentu crossover SUV, a od września tego roku w odnowionej wersji wykracza ponad typowy poziom oczekiwany od samochodów tej klasy. Przy konstrukcji Mazdy CX-3 przyjęto nowe podejście – całkowite skupienie na kierowcy, jego potrzebach i doznaniach. Wynikiem tej innowacji jest znakomite pod względem ergonomicznym wnętrze oraz szeroki zakres rozwiązań w sferze bezpieczeństwa czynnego. Doskonałe właściwości jezdne dzięki szybko reagującym, a jednocześnie wydajnym układom napędowym SKYACTIV przesądzają o sukcesie rynkowym modelu, który wraz z większą Mazdą CX-5 budują mocną pozycję marki w segmencie SUV, nie tylko na polskim rynku.” – podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Mazda CX-3 i CX-5 – nowe silniki

Mazda CX-3 2018 jest modelem, który jako pierwszy wykorzystuje nowo skonstruowany silnik Diesla SKYACTIV-D o pojemności 1,8 litra (zużycie paliwa: 4,4-5,2 l/100 km; emisja CO2: 114-137 g/km), oferujący kierowcom zarówno lepszy temperament, jak i poprawione parametry w zakresie emisji. Dwa silniki benzynowe SKYACTIV-G o pojemności 2 litrów (zużycie paliwa: 6,1-7,0 l/100 km; emisja CO2: 140-160 g/km) przejęły innowacje po raz pierwszy wprowadzone w obecnym modelu CX-5, w tym denka tłoków o specjalnie naciętych krawędziach oraz wtryskiwacze wysokodyspersyjne. Efektem zastosowania tych modyfikacji technicznych jest potężny moment obrotowy w pełnym zakresie prędkości obrotowych silnika i lepsza wydajność silnika w warunkach rzeczywistej eksploatacji.

Mazda CX-3 i CX-5 – bezpieczeństwo na wysokim poziomie

Mazda CX-3 2018 cechuje się zdecydowanie podniesionym poziomem bezpieczeństwa. Wyposażona jest w zmodyfikowaną wersję systemu A-SCBS (Advanced Smart City Brake Support, czyli zaawansowany system wspomagania hamowania w warunkach jazdy miejskiej) o zwiększonej zdolności wykrywania pieszych po zmroku. Wyposażona w nowoczesne systemy, takie jak system MRCC (Mazda Radar Cruise Control, czyli aktywny tempomat radarowy) z funkcją Stop & Go i samoczynnie przyciemniające się lusterko wsteczne podnoszą poziom bezpieczeństwa jazdy w każdych warunkach.

Mazda CX-3 i CX-5

„Spodziewamy się utrzymania dynamiki sprzedaży modelu CX-3 w ostatnim miesiącu roku. Przełomowe technologie SKYACTIV, wydajne silniki o niskim spalaniu, lekkie i bezpieczne nadwozie oraz zawieszenie dające przyjemność prowadzenia to podstawowe argumenty przemawiające za wyborem Mazdy CX-3. Dodatkowym atutem może być pełna dostępność tego modelu u naszych Dealerów” – dodaje Ł. Paździor.

Przeczytaj Od stycznia nowe opłaty za odholowanie auta w Warszawie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia