Więcej fotoradarów na polskich drogach do końca 2020 roku

768

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowe fotoradary na polskich drogach

Więcej fotoradarów na polskich drogach – projekt o wartości 162 mln zł.

Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała zgodę, aby wykorzystać pieniądze z Unii na rozbudowę sieci fotoradarów na polskich drogach. I tak do końca 2020 r. ich liczba może się nawet podwoić. Chodzi konkretnie o wart 162 mln zł projekt „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” – czytamy w „DGP”.

Więcej fotoradarów na polskich drogach – dofinansowanie z Unii Europejskiej

Jak podaje „DGP”, inspekcji nie stać na tak duże wydatki, dlatego postanowiła wystąpić o fundusze z Unii Europejskiej. W lutym ITD złożyła stosowny wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych. CUPT wydał pozytywną decyzję i na polskich drogach pojawią się nowe fotoradary. „Umowa o dofinansowanie UE dla tego projektu zostanie podpisana do końca tego roku” – mówi gazecie Łukasz Wenerski z CUPT.

Więcej fotoradarów na polskich drogach

Więcej fotoradarów na polskich drogach pod koniec 2020 roku

Jak donosi „DGP” pierwsze fotoradary pojawią się pod koniec 2020r., a ich instalacja może potrwać nawet do 2021 r. Gdzie się one pojawią, jeszcze nie wiadomo. Dziś przy polskich drogach stoi 431 fotoradarów, a uzupełnia je 30 systemów odcinkowego pomiaru prędkości, 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle i 20 nieoznakowanych radiowozów – wylicza gazeta.

Więcej fotoradarów na polskich drogach – kto będzie nadzorował fotoradary?

Podczas tej sposobności pada pytanie – kto w przyszłości będzie sprawował władze nad fotoradarami, czy w dalszym ciągu będzie to ITD czy jednak już policja?

– Obecnie nadzór nad fotoradarami pełni ITD, a konkretnie działające w jego strukturach Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD). To ta jednostka zarządza siecią 431 urządzeń umieszczonych na masztach, 29 mobilnych rejestratorów (nieoznakowane pojazdy ITD), 30 systemów odcinkowego pomiaru prędkości i 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle. Jednym z rozwiązań projektu jest przekazanie kompetencji dotyczących systemu urządzeń rejestrujących do Komendy Głównej Policji – potwierdza Ministerstwo Infrastruktury.

Więcej fotoradarów na polskich drogac

Jednak fotoradary prędko nie trafią w ręce Policji. – Ministerstwo Infrastruktury obecnie nie prowadzi prac nad projektem ustawy przekazującej policji odpowiedzialność za system fotoradarów, ale rozważa możliwość przekazania zadań związanych z zarządzaniem urządzeniami rejestrującymi do policji. Wypracowane rozwiązanie w tym zakresie będzie przedmiotem uzgodnień z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji – informuje Szymon Huptyś, rzecznik MI.

Przeczytaj Prawidłowe ciśnienie w oponach – warto o nim pamiętać

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia