Pierwsza stacja szybkiego ładowania na PKN Orlen

0
59
Pierwsza stacja szybkiego ładowania na PKN Orlen

Pierwsza stacja szybkiego ładowania na PKN Orlen

PKN Orlen nareszcie może pochwalić się pierwszą ładowarką do aut elektrycznych, która znajduje się na jednej ze stacji – a dokładnie w Siewierzu przy trasie Katowice-Warszawa. To jednak dopiero początek, bo koncern zapowiada że tylko do końca przyszłego roku powstanie ich 50, czyli 1/3 założonego celu.

Pierwsza stacja szybkiego ładowania na PKN Orlen
Pierwsza stacja szybkiego ładowania na PKN Orlen znajduje się już w Siewierzu

Paliwa alternatywne są jednym z najważniejszych trendów nowej mobilności. Jako największa firma paliwowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy dobrze przygotować się na wyzwania z tym związane. Dziś, po okresie wymagających przygotowań i współpracy z wieloma podmiotami, widzimy efekty projektu inwestycyjnego, który pozwoli nam zająć bardzo silną pozycję w tym segmencie rynku. To ważny krok, szczególnie biorąc pod uwagę, że jesteśmy jednym z największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce, a nasze produkty petrochemiczne rozwijamy również z myślą o elektromobilności”  – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Plan zakłada, że do końca pierwszego kwartału 2019 roku na stacjach koncernu pojawi co najmniej 20 stacji szybkiego ładowania o mocy 50 kW oraz 100 kW. Docelowo Orlen zapowiedział, że pojawi się ich 150. Stacje ładowania będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim i zostaną wyposażone w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym.  Ładowarki będą przeznaczone zarówno do pojazdów elektrycznych (EV), jak i hybrydowych (PHEV), dając możliwość jednoczesnego ładowania do 3 pojazdów.

Do końca pierwszego kwartału 2019 roku Koncern uruchomi stacje szybkiego ładowania na stacjach ORLEN:

Siewierz, ul. Bytomska 67
Wrocław, ul. Szybowcowa 27
Wrocław, ul. Jedności Narodowej 156
Wrocław, ul. Księcia Witolda 55
Wrocław, ul. Ślężna 129
MOP Sędzinko A2
MOP Zalesie A2
Lgota, ul. Częstochowska 90
Kraków, ul. Mogilska 122
Sucha, ul. Radomska 18
Rybnik, ul. Gliwicka
Częstochowa, ul. Warszawska 324/334
Częstochowa, ul. Św. Barbary 105
Katowice, ul. Piotrowicka 92
MOP Aleksandrowice A4
MOP Morawica  A4
MOP Góra Św. Anny A4
MOP Wysoka A4
Dąbrowa Górnicza, ul. Katowicka 30
Bytom, ul. Chorzowska 90

Przeczytaj też Samochody elektryczne do 100 tysięcy