CPN i Petrochemia reaktywowane – kultowe stacje PRL powracają

347

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kultowe stacje PRL

CPN i Petrochemia reaktywowane – kultowe stacje PRL powracają

20 lat minęło jak jeden dzień. A jednak, wszyscy pamiętają to jakby to było wczoraj. Kultowe stacje PRL takie jak CPN czy Petrochemia Płock zostaną we wspomnieniach chyba każdego kierowcy. Zresztą zdarzają się i tacy, którzy do tej pory „jeżdżą na cepeen”. Teraz, będą mogli mówić tak dosłownie, ponieważ PKN Orlen w okrągłą rocznicę ich połączenia postanowiło reaktywować legendarne stacje paliw. Funkcjonować one będą w dwóch lokalizacjach – na warszawskiej Pradze oraz w Bodzanowie koło Płocka

Kultowe stacje PRL – upamiętnienie 20. rocznicy połączenia obydwu podmiotów

Już w zeszłym roku pojawiły się pogłoski o reaktywacji legendarnych stacji paliw. Koncern jak zapowiedział, tak zrobił. Już dziś możesz zatankować swoje auto na kultowym CPN-ie znajdującym się na warszawskiej Pradze oraz przenoszącej do czasów PRL Petrochemii Płock, którą możemy odwiedzić w Bodzanowie. „Mimo, że jesteśmy nowoczesnym Koncernem, pamiętamy o historii naszej firmy. Jej ważnym rozdziałem jest CPN, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Logotyp CPN należy do klasyki polskiego wzornictwa i jest unikatowym dziełem sztuki. Jest on eksponowany m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wiemy też, że marka wciąż żyje w świadomości Polaków, którzy traktują ją z dużym sentymentem. Reaktywując markę chcemy naszym klientom dać okazję do tego, by mogli bezpośrednio obcować z dziedzictwem nierozerwalnie związanym z historią Polski i rodzimej motoryzacji”– mówił Marcin Stefaniak, Dyrektor Biura Promocji i Reklamy, PKN ORLEN.

https://www.instagram.com/p/BrXoFbalRaU/

CPN, czyli Centrala Produktów Naftowych powstała 3 grudnia 1945 roku. W szczytowym okresie ponad 1400 stacji benzynowych oraz flotą prawie 600 nowoczesnych autocystern wyróżniała się biało-pomarańczowym logiem. Do tej pory logotyp CPN dziś uznawany jest za jeden z najlepszych w historii polskiego wzornictwa przemysłowego i użytkowego.

Petrochemia Płock S.A. powstała w wyniku wzrastającego zapotrzebowania na paliwa oraz surowce do produkcji wynikające z gwałtownego rozwoju przemysłu i motoryzacji w latach 50. XX w. W grudniu 1959 r. zostało utworzone przedsiębiorstwo państwowe Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne, które jako jeden z nielicznych w ówczesnej Europie zakładów łączyło produkcję rafineryjną z petrochemiczną.  Petrochemia potocznie nazywała była „Petką” i wyróżniała się niebiesko-białą kolorystyką.

Przeczytaj też Podatek od większych silników – ochrona środowiska czy budżetu?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia