Nowe silniki w Dacii Duster już od stycznia w sprzedaży

4571

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowe silniki w Dacii Duster

Nowe silniki w Dacii Duster już od stycznia w sprzedaży

Dacia Duster jest niewątpliwie najlepiej sprzedającym się SUV-em W Polsce. Już od stycznia pojawi się nowa oferta z zupełnie nowymi silnikami. Duster zapewni większy komfort jazdy, wykazując wyższy moment obrotowy w niskim zakresie obrotów i większą dostępność momentu na wysokich obrotach przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa i emisji CO2. Nowe jednostki spełnia również najbardziej surowe wymagania związane z niezawodnością i trwałością.

Nowe silniki w Dacii Duster

Mowa oczywiście o nowym silniku 1.3 TCe 130 KM lub 150 KM. Opracowany on został przez inżynierów z Grupy Renault-Nissan i koncernu Dailmler. Jak zapowiada producent – „W silniku zastosowano innowacje wdrożone w ostatnich latach przez Alians Renault-Nissan. Wśród nich wymienić należy technologię pokrycia cylindrów specjalną powłoką „Bore Spray Coating”. Wcześniej tę technikę zastosowano w silnikach Nissana GT-R. Podnosi ona sprawność silnika poprzez redukcję oporów tarcia i optymalizację przewodzenia ciepła. Inne użyte technologie służą poprawie kultury pracy silnika oraz ograniczeniu zużycia paliwa i emisji CO2. Silnik ma bezpośredni wtrysk benzyny, którego ciśnienie wzrosło do 250 barów, a specjalnie zaprojektowany kształt komór spalania wpływa na lepsze spalanie mieszanki. Technologia „Dual Variable Timing Camshaft” pozwala na sterowanie pracą zaworów ssących i wydechowych w zależności od obciążenia silnika.”

uszkodzony zawór egr to większe zużycie paliwa, a twój jest sprawny?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia