Rekordowa sprzedaż Mazdy w Polsce w 2018 roku

297

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rekordowa sprzedaż Mazdy

Rekordowa sprzedaż Mazdy w Polsce w 2018 roku

10 rok działalności Mazdy Polska okazał się być doskonałym rokiem i zakończył się rekordową sprzedażą samochodów marki. W poprzednim roku w ręce polskich kierowców trafiło 12 574 egzemplarzy nowych Mazd. Niemal 54% z nich stanowiły samochody z segmentu SUV. W 2018 roku sprzedanych zostało 3539 sztuk Mazdy CX-5 i 3234 sztuk Mazdy CX-3. Jest to rekordowy wynik obu modeli w dotychczasowej historii w Polsce. Dobry wynik w rankingu sprzedaży Mazdy zajmuje także Mazda 3 z wynikiem 2425 sprzedanych aut.

Rekordowa sprzedaż Mazdy – nowa Mazda 6 skradła serca Polaków

Warto podkreślić doskonałe wyniki sprzedaży innej ubiegłorocznej premiery – Nowej Mazdy 6, która choć trafiła do salonów dopiero w lipcu, sprzedana została w liczbie 2610 egzemplarzy, czyli na poziomie z 2017 r.

Rekordowa sprzedaż Mazdy

„Bardzo nas cieszy, że Nowa Mazda 6, która historycznie jest najchętniej kupowanym modelem naszej marki przez Polaków tak dobrze poradziła sobie w niezwykle konkurencyjnym segmencie, stopniowo kurczącym się na rzecz modnych SUV-ów i crossoverów” – podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland. „W naszym przypadku, mimo braku dostępności w pierwszej połowie roku i problemów z lipcowymi powodziami w Japonii, utrzymaliśmy poziom sprzedaży <<szóstki>>, jednocześnie zwiększając sprzedaż modeli CX-3 i CX-5. To zasługa oferty dobrze dopasowanej do oczekiwań klientów, ale też faktu, że wszystkie nasze samochody przeszły procedurę homologacji według nowych norm WLTP jeszcze przed wakacjami i w trudnym okresie przejściowym mogliśmy w naszych salonach oferować pełną gamę Mazdy” – dodaje Paździor.

Rekordowa sprzedaż Mazdy – premiera na koniec roku

Rok 2018 zakończył się dla Mazdy Motor Poland premierową prezentacją nowej Mazdy 3. Podczas grudniowych obchodów 10-lecia Dealerzy rozpoczęli przedsprzedaż tego modelu, który w salonach pojawi się w marcu 2019 r.

Rekordowa sprzedaż Mazdy

„Nowa Mazda 3 to samochód, którym wykonujemy krok w kierunku segmentu premium. Jest zbudowany od podstaw w oparciu o cztery filary – sztukę designu, japoński kunszt, inteligentne rozwiązania i przyjemność prowadzenia. Ten kompaktowy model wykorzystuje ewolucję naszego języka stylizacji KODO – Dusza Ruchu, który posługuje się grą światła i cienia na karoserii pozbawionej ozdób i przetłoczeń. W ciągu dwóch ostatnich tygodni roku nasi Dealerzy przygotowali dla klientów kilkaset konfiguracji Nowej Mazdy 3 nie mając jeszcze egzemplarzy pokazowych w swoich salonach, co świadczy o niezwykle silnej pozycji Mazdy 3 w naszym kraju. Cieszymy się, że oferując nowy poziom wyposażenia seryjnego oraz jakości wykończenia możemy zabrać naszych klientów we wspólną podróż do segmentu premium.” – Podsumowuje Łukasz Paździor.

Rekordowa sprzedaż Mazdy Motor Poland

Według danych CEPiK w 2018 r. w Polsce zarejestrowano 532 000 szt. nowych samochodów osobowych. Stanowi to wzrost o 9,35% w porównaniu do roku 2017. Mazda Motor Poland jest czwartym pod względem sprzedaży rynkiem dla marki w Europie po Niemczech, Wlk. Brytanii i Hiszpanii.

Przeczytaj Anuluj Dług – przebiegłość windykatorów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia