Anuluj Dług – oszuści w białych rękawiczkach

0
244
Anuluj Dług - oszuści w białych rękawiczkach

Anuluj Dług – CO PAŃSTWO ROBI DLA OBYWATELI, A CZEGO NIE ROBI?

Przykrym wnioskiem po głębokiej analizie działań firm windykacyjnych jest to, że konstrukcja III RP jest kleptokratyczna, a oszuści w białych rękawiczkach między wierszami ustaw otrzymują wiadomość, że mogą kontynuować swój nieuczciwy proceder, a ryzyko nie jest po ich stronie. Obecna sytuacja daje się opisać za pomocą anglicyzmu „moral hazard” – warunków do tworzenia nadużyć. Te nadużycia i patologie opisuje szef anuluj-dlug.pl Tomasz Parol. Jest aż nadto widoczne, że w polskim prawie są równi i równiejsi, a taki bank, który jest „zbyt duży by upaść” zawsze może liczyć na pomocną, widzialną rękę państwa by ulżyć im w cierpieniu – niestety kosztem obywateli.

Szef anuluj-dlug.pl tłumaczy, że za kulisami ma miejsce lobbing oraz walka interesów różnych podmiotów. Praktyka jest taka, że ludzie wpływowi, poprzez podatność (łapówki, głupota) np. parlamentarzystów niemających pojęcia nad czym tak naprawdę głosują, rozgrywają obywateli. Fundacja Republikańska w badaniu wykazała, że za 3 mln złotych można kupić ustawę, przy czym nie ma znaczenia jaka to ustawa i jakie skutki wywoła!

CO TO JEST E-SĄD I DLACZEGO JEST MAŁO SKUTECZNY?

Anuluj Dług - oszuści w białych rękawiczkachJeszcze w latach 90. gdy słyszeliśmy pojęcie „windykacja długów” to słusznie kojarzyliśmy taką praktykę z działaniami mafijnymi, bandyckimi, gdzie windykatorami byli uzbrojeni osiłkowie. Dlaczego od połowy lat 2000 przestało to być marginesem a stało się bezkarnością w majestacie prawa?

Właśnie wtedy firmy windykacyjne zwąchały gigantyczny interes i już wtedy były w stanie ilością spraw (często ewidentnych oszustw lub przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości) „przytkać” przepustowość sądów. Odpowiedzią na to miał być e-sąd, przed którym część postępowań odbywa się elektronicznie. Pomysł słuszny, lecz dziwnym trafem pozbawiony solidnych zabezpieczeń, które pod różnymi pretekstami usunięto. Niemożliwe? W audycji poruszamy ten niewygodny fakt.

DBAJMY O WŁASNE SPRAWY

Dlaczego o tym rozmawiamy? Trzeba zrozumieć, że sami możemy sobie poradzić tylko na poziomie najniższym, czyli dbając o własne sprawy. Jeśli sama osoba zainteresowana nie zadba o to, to nie ma mechanizmów (cokolwiek mówią kolejne rządy), które z góry zabezpieczałyby jej interesy i eliminowałyby wszystkie próby oszustwa na jej niekorzyść. Ludziom się wydaje, że jeśli instytucja jest duża i się reklamuje w tv, to jest wiarygodna. Jest to podmiot pod nadzorem państwa, którym się interesują służby, ale przede wszystkim kultura organizacyjna dużej firmy finansowej nie pozwala na jakiekolwiek oszustwa czy inne działania niemoralne. Niestety to naiwność – tłumaczy Tomasz Parol.

JAK SIĘ UCHRONIĆ PRZED ZAKUSAMI KORPORACJI?

Przede wszystkim bank najwięcej zarabia na tych, którzy nie płacą długów! W jego interesie jest to, żeby nie płacili, bo bank sobie to odbierze i tak, z wielką nawiązką. Bank liczy na wasze problemy! Dopóki ustawodawca nie jest zainteresowany zmianą, traktujmy te „instytucje finansowe” z góry jak złodziei. Jak najszybciej udajmy się do prawnika i zbierzmy dokumentację!

I na koniec: jeżeli macie problem z długami, z bankami, z firmami windykacyjnymi, komornikiem, to przede wszystkim zalecamy kontakt i złożenie zapytania prawnego poprzez anuluj-dlug.pl. Posłuchaj:

Anuluj Dług – oszuści w białych rękawiczkach 1

Anuluj Dług – oszuści w białych rękawiczkach 2

Anuluj Dług – oszuści w białych rękawiczkach 3

Anuluj Dług – oszuści w białych rękawiczkach 4

 

Posłuchaj także ostatniej audycji Anuluj Dług – przebiegłość windykatorów