Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii – piątek 18 stycznia Tomasz Kowalczuk Anna Schmidt-Rodziewicz Jakub Grygowski Grzegorz Długi Piotr Łysakowski

312

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii – piątek 18 stycznia Tomasz Kowalczuk Anna Schmidt-Rodziewicz Jakub Grygowski Grzegorz Długi Piotr Łysakowski

Za oknami robi się znów biało i zimno, ale w studiu po 17.00 będzie raczej gorąco.

W dzisiejszej audycji „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii” podejmiemy tematy aktualne dziś i aktualne nie tylko dziś.

Po pierwsze porozmawiamy o konsekwencjach nieodpowiedzialnych wypowiedzi, konsekwencjach niszczenia języka i zastępowania go bezmyślnie powtarzanymi „przekazami dnia”, odwracaniu znaczenia pojęć.

I żeby wszystko było jasne – nie będziemy skupiać się na morderstwie Prezydenta Pawła Adamowicza. Skoncentrujemy się na przykład na nowym i groźnym pojęciu „solidaryzm społeczny”.

Tyle na początku audycji.

W kolejnych rozmowach poruszymy sprawy obywateli polskich przebywających na stałe poza Polską, w tym między innymi zajmiemy się dwiema inicjatywami: „senatorowie  Polonii” oraz „odebrać czynne prawo wyborcze”. Poruszymy sprawę przyszłości polskiego biznesu na Wyspach Brytyjskich – zarówno tego rozwijanego w Zjednoczonym Królestwie, jak i tego na terenie Wielkiej Brytanii obecnego, ale nie mającego tam swojej siedziby, np. polskie firmy transportowe.

W drugiej godziny przede wszystkim sprawy polityczne – rola i miejsce Polski we współczesnym świecie i korzyści oraz zagrożenia wynikające z bardzo ścisłych związków ze Stanami Zjednoczonymi, czyli np. sprawa konferencji bliskowschodniej, która za miesiąc ma się odbyć w Polsce właśnie.

A na koniec relacje transatlantyckie i o co chodzi Stanom Zjednoczonym walczącym o zablokowanie budowy Nord Stream 2 i dlaczego Niemcy forsują realizację tego projektu pomimo ogromnego oporu wielu europejskich państw.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia