Anuluj Dług – dlaczego osoby starsze są wymarzonymi ofiarami?

338

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Dług - dlaczego osoby starsze są wymarzonymi ofiarami?

Anuluj Dług – dlaczego osoby starsze są wymarzonymi ofiarami?

Kolejna audycja Anuluj Dług z Tomaszem Parolem jest adresowana przede wszystkim do osób starszych, które są najczęstszymi ofiarami oszustw związanymi z firmami windykacyjnymi.

Anuluj Dług - kryzys finansowy firmyNa wstępie szef „anuluj-dlug.pl” podaje kilka przykładów cech, które sprawiają, że ludzie starsi są bardziej podatni na manipulacje niż osoby młodsze. Przede wszystkim wykorzystuje się ich ufność i łatwowierność, wszak jest to pokolenie z innej epoki. Epoki, gdzie dane słowo znaczyło dużo więcej niż obecnie. Również fakt samotnego życia, niechęci do bycia problemem dla rodziny ułatwia zadanie oszustom. Dla starszych ludzi niedomagające zdrowie często stawia ich pod murem przy rozmowach z oszustami, a zwłaszcza, gdy mówimy o dużo bardziej wyrafinowanym procederze od słynnych kradzieży „na wnuczka” i zdecydowanie na dużo większą skalę.

Złodziej mały i duży

Zresztą – obraz dużej instytucji finansowej, która byłaby umoczona w działalność przestępczą (a przynajmniej skrajnie niemoralną) jest dla dawnego pokolenia szokiem. Ludzie mają często wyimaginowany obraz złodzieja – niemal tak przerysowany jak w kreskówkach – tymczasem rzeczywistość jest inna: to może być kulturalny jegomość pod krawatem, wykształcony i władający poprawną polszczyzną, który po prostu przyszedł ich okraść. Ten problem nie dotyczy tylko niedostępnego szaremu człowiekowi świata polityki i odległych krajów, a jak najbardziej jest realny tu i teraz.

Zdrowie zawsze w cenie

Przykłady takich szalbierstw można mnożyć. Często przynętą dla starszych są obietnice bezpłatnych badań lekarskich, rehabilitacji. Sprytni hochsztaplerzy wiedzą jak atrakcyjnie takie propozycje muszą brzmieć dla osób, które niejednokrotnie mają termin do NFZ liczony w miesiącach albo i latach. Są cyniczni i bezwzględni. Tym bardziej, że starsi ludzie przeważnie albo nie mają nikogo, z kim mogliby się podzielić wątpliwościami, albo unikając panicznie wszystkiego, co kojarzy im się z „bycia ciężarem” dla rodziny, po prostu nie informują jej o kłopotach.

Ludzie nie nadążają za zmianami prawa oraz nad znanymi już nam instytucjami takimi jak firmy windykacyjne. Często media takie jak Internet mają bardzo ograniczony wpływ na ludzi niezaznajomionych z technologią. Dla nich często firma windykacyjna jest tożsama z komornikiem, zresztą same wezwania od windykatorów na pierwszy rzut oka wyglądają jak wezwania od komornika. To nie jest przypadek, machina manipulacji pracuje pełną parą.

Dalej, szef „anuluj-dlug.pl” opowiada o tym, jak bardzo starsi ludzie ucierpieli podczas afery GetBack.

Kończąc – walką z takimi naciągaczami zajmuje się Fundacja ANGELI IUSTITIA – Anioły Sprawiedliwości, z którą współpracuje Tomasz Parol. Zachęcamy również do kontaktu i wysłania zapytania prawnego na portalu „anuluj-dlug.pl”

Anuluj Dług – dlaczego osoby starsze są wymarzonymi ofiarami? 1

Anuluj Dług – dlaczego osoby starsze są wymarzonymi ofiarami? 2

Anuluj Dług – dlaczego osoby starsze są wymarzonymi ofiarami? 3

Anuluj Dług – dlaczego osoby starsze są wymarzonymi ofiarami? 4

Przeczytaj Pomoc polskim kierowcom w Niemczech

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia