Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii – piątek 18 stycznia Tomasz Kowalczuk Anna Schmidt-Rodziewicz Jakub Grygowski Grzegorz Długi Piotr Łysakowski

198

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii – piątek 18 stycznia Tomasz Kowalczuk Anna Schmidt-Rodziewicz Jakub Grygowski Grzegorz Długi Piotr Łysakowski

 

Piątkową audycję „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii” zaczęliśmy od rozmowy z dr hab. Tomaszem Kowalczukiem, filozofem i politologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, na temat języka wykorzystywanego w dyspucie politycznej, odpowiedzialności za słowa oraz najbliższej przyszłości politycznej.

Z poseł Anną Schmidt-Rodziewicz z Prawa i Sprawiedliwości rozmawialiśmy o pomyśle by Polonia dysponowała „własnymi” senatorami, czyli o zmianie liczby senatorów ze 100 na 102 oraz o relacjach władze państwowe – środowiska polonijne.

Z posłem Grzegorzem Długim z Kukiz’15 rozmawialiśmy o polityce zagranicznej, relacjach Warszawa-Bruksela, Warszawa-Waszyngton i Bruksela-Waszyngton oraz sytuacji gospodarczej.

Z Jakubem Grygowskim, Polakiem na stałe mieszkającym na Wyspach Brytyjskich, rozmawialiśmy o „brexicie” oraz sytuacji polskich obywateli przebywających poza krajem.

Z Piotrem Łysakowskim rozmawialiśmy o niekonsekwencji niemieckiej polityki oraz o postulacie stworzenia osi Berlin-Warszawa i konieczności powrotu do korzeni europejskiej cywilizacji.

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii – piątek 18 stycznia Tomasz Kowalczuk Anna Schmidt-Rodziewicz Jakub Grygowski Grzegorz Długi Piotr Łysakowski część 1

 

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, ekonomii, historii – piątek 18 stycznia Tomasz Kowalczuk Anna Schmidt-Rodziewicz Jakub Grygowski Grzegorz Długi Piotr Łysakowski część 2

A na koniec – zapraszamy do lektury tekstu o tzw. „prawie jazdy”:

Do czego służy „prawo jazdy” i kto za nim stoi?

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia