Ekologiczna taksówka na żądanie – nowa klasa usług „Eco” w aplikacji mytaxi

247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ekologiczna taksówka na żądanie

Ekologiczna taksówka na żądanie – nowa klasa usług „Eco” w aplikacji mytaxi

Ekologiczna taksówka na żądanieAplikacja My taxi wychodzi naprzeciw zwolennikom ekologii. Teraz pasażer wybierając taksówkę będzie mógł dokonać wyboru czy chce poruszać się pojazdem spalinowym czy niskoemisyjnym. Wystarczy, że wybierając ją klient zaznaczy opcję „Eco”. Zamówienie zostanie skierowane wyłącznie do kierowców taksówek z silnikami przyjaznymi środowisku. Wyróżniają się oklejeniem logotypu firmy w wersji zielonej.

Taksówki elektryczne w aplikacji mytaxi pojawiły się trzy lata temu jako pierwsze w Polsce. – „Obecnie już 30 taksówek elektrycznych mytaxi jeździ po ulicach w stolicy. Staramy się systematycznie powiększać tę liczbę, choć przeszkodę stanowi nadal niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania tych aut na mieście. Samochody hybrydowe w Warszawie stanowią natomiast 22% aktywnie jeżdżącej w mytaxi floty. Większość z nich to hybrydowe Toyoty. Cieszą się one wśród kierowców bardzo dobrą opinią ze względu na niskie spalanie i bezawaryjność.” – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce

Ekologiczna taksówka na żądanie w walce ze smogiem

Ekologiczna taksówka na żądanieStolica Polski stała się Europejską stolicą smogu. W sezonie grzewczym zmaga się ona z nadmiernym natężeniem pyłów z emisji spalin. Zamiast używać własnego auta, na krótkich, codziennych dystansach warto skorzystać z komunikacji lub obecnie z przyjaznych środowisku taksówek. – Kierowcy mytaxi dziennie realizują średnio 10-15 kursów. Oznacza to, że dzięki jednej taksówce, na ulicach miast i publicznych parkingach jest nawet o 15 aut prywatnych mniej. Jeśli pomnożymy tę liczbę przez 11 tys. licencjonowanych taksówek w Warszawie, widzimy jak skuteczną alternatywą dla środowiska miejskiego i rozwiązaniem dla osób przyzwyczajonych do podróżowania autem osobowym mogą być taksówki. Dodatkowo, w Warszawie dostępna jest opcja mytaxi match. Czyli współdzielenia taksówki dla osób jadących w podobnym kierunku, co jest kolejną oszczędnością miejsca na drodze. Wprowadzając nową Klasę Usługi „Eco” w aplikacji mytaxi, dajemy naszym pasażerom pewność, że odbierze ich ekologiczna taksówka z napędem elektrycznym lub hybrydowym, które nie generują aż tak wysokiego natężenia spalin na ulicach.  – dodaje Krzysztof Urban

 Aby zamówić ekologiczną taksówkę w mytaxi należy po wpisaniu adresu docelowego, wybrać opcję „Eco” spośród pozostałych 5-ciu Klas Usługi widocznych w dolnym menu na ekranie głównym aplikacji.

Zobacz także Zimowe wyposażenie auta – co warto mieć ze sobą?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia