Skoda Superb TDI 190KM DSG Sportline czyli kolejna wersja

1000

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline
Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline jest sexy

Skoda Superb TDI 190KM DSG Sportline

Skoda Superb TDI 190KM DSG Sportline to najmocniejsza wersja diesla. W przypadku Passata czy Arteona jest to 240km wyciśnięte z dwulitrowego diesla, jest to już wysoka technika. Oczywiście koszty są również duże więc pewnie niewielu wyznawców Skody zdecydowało by się dopłacić do i tak już drogiego Superba zwłaszcza w wersji Sportline. Niemniej jednak 190KM w Superbie jest ilością wystarczającą do dynamicznej ale nadal oszczędnej jazdy. Jak przypomnę sobie Passata 240KM to jeździł rewelacyjnie ale niestety jego spalanie nie było najmniejsze. Powiem szczerze było wręcz rozczarowujące, tu za cenę trochę mniejszej dynamiki mamy dobre 2l/100km mniej a to jest bardzo duża różnica. Jeśli ktoś potrzebuje naprawdę mocnych wrażeń w Superbie to niech rozważy wersję 280KM TSI, chodzi jak rakieta.

Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline
Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline ma sportowy wygląd

teraz okiem technicznym

Skoda Superb TDI 190KM DSG Sportline – Silnik/skrzynia

O silniku nie będę się rozpisywał bo jest powszechnie znany z innych produktów koncerny VW, występuje i w Seacie i w Audi i oczywiście w VW. Silnik bardzo udany, ma wszystkie choroby wieku dziecięcego za sobą, mimo dużego wysilenia wersji 190KM jego trwałość jest duża. Znamy przypadki przejechania 300tys km kiedy właściciel poza serwisem bieżącym nic nie musiał robić. Wydaje się że spokojnie do 400tys km będą dolatywać bez problemów. Skrzynia w naszym przypadku DSG 7 biegów. Moment maksymalny dostępny już od 1750 obr/min i ma wartość 400Nm, to bardzo dużo jak na małe 2l pojemności.

Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline
Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline rzadko gości na stacji

Skoda Superb TDI 190KM DSG Sportline – zawieszenie/koła/hamulce

I tu znów prostota i niezawodność, przednie zawieszenie to kolumny MacPherson a tył to belka skrętna. Koła 245/40×19 są dobre a hamulce to tarcze wentylowane z przodu i zwykłe z tyłu. Hydromagnetyczne amortyzatory z regulacją twardości, to jest prawdziwy HIT Skody, dopłata to trochę ponad 4tys zł. Tego nie oferuje nikt za tak małe pieniądze, większość z Was nie jeździła z adaptacyjnym regulowanym zawieszeniem więc polecam. Może być dość miękkie i komfortowe, takie na niedzielę albo twarde i sztywne  jak w sportowym aucie. Takie do naprawdę szybkiej ale przez to bezpiecznej jazdy. Kto raz poznał co to zawieszenie adaptacyjne nigdy z niego nie zrezygnuje.

Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline
Skoda Superb  TDI 190KM DSG Sportline zestaw wskaźników jak w każdej wersji

Skoda Superb TDI 190KM DSG Sportline – Ekonomia

Duże auto z mocnym silnikiem zapewniającym dynamikę pali średnio 7l/100km benzyny, tak, tak, to możliwe. Jak wspominałem wcześniej DSG mogło by mieć 7 biegów bo wtedy pewnie i urwalibyśmy 5-7% a i na dynamice można by zyskać też. Styl jazdy ma tu znaczenie ponieważ auto jest dość duże i ciężkie więc średnio można uzyskać 5.5l/100km ale to męczące. Można też zrobić 9l/100km i to dość łatwo, optymalne zużycie to 6-7l/100km. Auto jest ogromne więc to dobry wynik, popatrzcie na zdjęcia, nawet kiedy odsuniemy fotel z przodu dla gościa 185cm to z tyłu jest niebywale dużo miejsca.

zobacz także inną bardziej luksusową odmianę Superba w wersji L&K

Paweł Kubalski

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia