Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii – 25 stycznia Adam Mikucki, Tomasz Kowalczuk, Bożena Kamińska, Jerzy Krüger-Paprota

240

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii – 25 stycznia Adam Mikucki, Tomasz Kowalczuk, Bożena Kamińska, Jerzy Krüger-Paprota

W piątkowej audycji poruszyliśmy kilka tematów, które choć wydawały się „od Sasa do lasa”, to jednak, w rzeczywistości, bardzo mocno się ze sobą wiązały.

Zaczęliśmy od rozmowy na temat obywatelskiego i niepolitycznego działania, w które angażują się zwykli ludzie. Ludzie, dla których nie konfitury polityczne są ważne, ale „działanie na rzecz dobra wspólnego bez politycznych podtekstów”. Ludzie, którym na sercu leży to, co dzieje się wokół nich, w ich małej ojczyźnie – i nie ma w tych słowach krzty patosu.

Zajęliśmy się więc problemem pt.: czy jednostka coś znaczy, czy jednostka może coś zmienić.

Do rozmowy na temat roli i znaczenia działań osób niezaangażowanych politycznie zaprosiliśmy… polityka – stąd rozmowa z przedstawicielką władzy ustawodawczej.

By jednak rozmowa była rozmową a nie bezrefleksyjnym przerzucaniem się wkutymi formułkami potrzebne jest uwspólnienie języka, czyli zdefiniowanie pojęć – dlatego w audycji gościem był filozof i politolog.

A na koniec zajęliśmy tym co wprawia świat w ruch, czyli kasą.

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii – 25 stycznia Adam Mikucki, Tomasz Kowalczuk, Bożena Kamińska, Jerzy Krüger-Paprota część 1

Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii – 25 stycznia Adam Mikucki, Tomasz Kowalczuk, Bożena Kamińska, Jerzy Krüger-Paprota część 2

 

 

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia